Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez az angol mondat?

Mit jelent ez az angol mondat?

Figyelt kérdés

"I ask you to remember me to all those I learned to know and appreciate in your Institute, especially Sciuti: I will keep a fond memory of them all at least until 11 pm tonight, possibly later too."


[link]



2022. szept. 10. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
"Kérem, hogy emlékezzenek meg rólam mindazoknak, akiket az Önök intézetében megismertem és megbecsültem, különösen Sciutinak: legalább ma este 11 óráig, de lehet, hogy később is, mindannyiukról szép emléket fogok őrizni."
2022. szept. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Én arra tippelnék, hogy hiányzik egy írásjel, de változatlanul közölték a levelét.


I ask you to remember me.

To all those I learned to know and appreciate in your Institute, especially Sciuti: I will keep a fond memory of them all at least until 11 pm tonight, possibly later too.


Arra kérlek, emlékezz rám.

Mindazoknak, akiket megismertem az "intézetben", főként Sciutinak (pedig azt üzenem): mindannyiótok kedves emlékként fog élni bennem, legalább is ma este 11 óráig, de talán tovább is.

2022. szept. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Ok, visszavontam az előzőt!


Definition of "remember me to"

old-fashioned

used to ask someone to give greetings to another person


E szerint:

Arra kérlek, add át (búcsú)üzenetemet mindazoknak......

2022. szept. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!