Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Amerikaiul lehet megtanulni...

Amerikaiul lehet megtanulni Magyarországon hol?

Figyelt kérdés
Amerikai angol azt hallottam más mint amit alapba tanítanak a britt, tanítsák az amerikait galahol Magyarországon?
2022. szept. 11. 00:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Most úgy teszek mintha nem troll lennél...

Az amerikai angol és a brit angol között nincs sok különbség, néhány szó, kiejtés.


Pl schedule kifejezést az angolok sedzsöl-nek ejtik, az amerikaiak szkedzsöl-nek, az angolok azt mondják pudding az amerikaiak dessert de az angolok is használják a dessert kifejezést.

Ilyen és ehez hasonlók. De a nyelv ugyanaz.


Ha nem vagy troll, előbb a magyart tanuld meg.

2022. szept. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
82%
Amerikai meg tudja érteni a Britt angolt és brit meg tudja érteni az amerikait. Csak néhány olyan szó van amit máshogyan mondanak, de ezek is már szinte olyan szavak amit amerikak és brittek is tudnak. Például amerikaiak a pulóvert "sweater" nek mondják míg a brittek "pullover, jumper" nek hívják. Alapból Amerikai angolt majdnem mindenhol tanulhatsz mivel ez van előtérben a legtöbb film sorozat Amerikában készül így a színészek is azok. YouTube is tele van Ameriakkal sőt közülük vannak a legnagyobb youtuberek.
2022. szept. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Ha sok filmet nézel, amerikai zenéket hallgatsz, akkor magadtól is az ragad rád, nekem inkább az volt nehéz, hogy megmaradjak az iskolában tanult brit mellett.
2022. szept. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
53%

#3 vagyok.

Nekem is inkább a britt akcentussal voltak gondjaim mert amerikai angolt sokkal gyakrabban találni a neten. De miután minden fokuszomat a britt filmek, videókra helyeztem utána megszoktam. És már nincs vele gondom.

2022. szept. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jútúbról
2022. szept. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Mikor tanuljátok meg, hogy BRIT és nem "britt"? Értem én, hogy ingyen vannak a mássalhangzók, de milyen mennydörgős telibefacsart elv mentén írjátok két t-vel?
2022. szept. 11. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%

Az amerikai angolt a legkönnyebb megtanulni a filmekből, mert egyszerűen csak normálisan kell beszélni, és nem olyan affektált elbszott módon, mint a nyomorék britek.

Egyébként az amerikai volt kb. az eredeti angol kiejtés, a brit gyökérség csak kb. a viktoriánus korban terjedt el, mint hülye divat, a nemesség beszédmódjának majmolása Angliában.

2022. szept. 11. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%

7 xd...


Amúgy igen,engem is zavar a 2 t.

2022. szept. 11. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Az eredeti felvetésre reflektálva: nem az amerikai angol nem más, mint a brit angol. A nyelvtana és a szókincse teljesen egyezzik (bizonyos sleng szavak eltérnek). Bizonyos szavakból kihagytak egy-két magánhangzót, de amúgy teljesen ugyanaz a két nyelv tanulás szempontjából. Ezek dialektusok nem különböző nyelvek.
2022. szept. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
39%

#7 [NN]

"Egyébként az amerikai volt kb. az eredeti angol kiejtés"

Tehát az amerikaiak úsztak át az európai szigetre, hogy ott elterjesszék az angol nyelvet?

2022. szept. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!