Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri olaszul tanulni?

Megéri olaszul tanulni?

Figyelt kérdés

Röviden igy tudnám a kérdést feltenni. Nem azért tanulnám a nyelvet mert ki akarok költözni vagy ilyesmi , hanem a diplomához elvárnak egy másik nyelvet (angolt tanultam idáig).Itt Magyarországon van bármilyen haszna ennek a nyelvnek? Olaszország tényleg élhetetlen és borzalmas?

Szerintem nagyon szép a nyelv .

Németet is tanítanak , de ahogy láttam abból rengetegen vizsgáznak , nem feltétlenül állnék be ebbe a sorba .



2022. szept. 13. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Egyáltalán nem élhetetlen, északon nagyon magas az életszínvonal. Tényleg szép nyelv és jó érzés tanulni, viszont itthon nem túl hasznos.
2022. szept. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én olasszal dolgozom, viszont az a tapasztalatom, hogy ha kell az olasz, akkor olyan kell, aki magas szinten beszéli. (Pl. multinál.)


Egyáltalán nem élhetetlen Olaszország, igaz van különbség észak és dél között. Északon több a munkalehetőség, viszont szerintem dél szebb. (Bár ez egyéni meglátás.)


Szerintem ha tetszik egy nyelv és szívesen tanulnád, már akkor megéri tanulni a nyelvet.

2022. szept. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

1-es baromságokat ír!


a német mellett a legtöbb külföldi cég hazánkban olasz, tehát keresik az olaszul magas szinten beszélőket, ezt fejvadásztól hallottam.


mindenképp hasznos, mivel kevesebben beszélik, mint az angolt, ezért könnyebb vele elhelyezkedni, mert kevesen beszélnek jól olaszul idehaza.

2022. szept. 14. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!