Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mik a tapasztalatok az Alexa...

Mik a tapasztalatok az Alexa nyelviskolával (orosz nyelv)?

Figyelt kérdés

Ha valaki előfizetett a kurzusra, tudna nekem véleményt írni? Megéri? Nehezebb hogy csak videók vannak és nem rendes órák? Melyik csomag éri meg jobban?

A válaszokat előre is köszönöm!



2022. szept. 14. 22:17
 1/4 Worldtraveller válasza:

Szia! Megkérdezhetem, hogy végül a tanfolyam mellett döntöttél-e?

Engem is érdekelne, hogy milyen tapasztalatok vannak róla.

2022. nov. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Sziasztok!

Engem is érdekelne a válasz erre a kérdésre. Volt aki próbálta?

2023. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne nagyon.
2023. szept. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 hotapplepie7 válasza:
Sziasztok! Én szeretnék választ adni eme kérdésre. Főleg ez a válasz a saját véleményem, tehát én nem szeretnék senkit elriasztani ettől a lehetőségtől, hogy kipróbálja, de nekem elég volt! Azért lett elegem, mert annyira összeszedetlen és szétszórt az anyag, hogy az valami hihetetlenül rossz. Megcáfolnám Alexa főbb gondolatait. Először is, ő mondja, hogy ő nem úgy oktat, mint ahogy az a Magyar oktatási rendszerben teszi. Ez mind szép és jó, csak az a baj, hogy már itt elcsúszik a pont. Mivel ugye én a Matrjoska csomagot kaptam meg ezért először még ránézésre nem tűnt szétszórtnak az egész. Mindazonáltal van 5 orosz könyv. Egy a megoldókulcs a másik meg minden egyéb más. Ja, és arról nem is kell beszélnem ugye, hogy az oldalszámok mind a feladatok el vannak csúszva és szinte ugyan olyan feladatok, mint amilyet egy magyar oktatási rendszerben megkap az ember. A fele feladat nincs elmagyarázva magyarul és szinte ugyan arra a sémára épül. Nincs rendben ott semmi amit az oldalon találok. Pláne mondja még, hogy oké van egy telegram csoport ott megbeszélheted ha valamit nem értesz de szerintem ennyi erőből ne az emberekhez fordulj, hanem hozzá. Én már komolyan nem értem mit akar Alexa egyáltalán elérni. Arról nem is beszélve, hogy tanulj meg neki 20 vagy 40 szót és mint a papagáj ismételd vissza, hát mi ez, ha nem magyar oktatás. Kb. utoljára a tanáraim csináltatták ezt velem mikor középsuliba jártam. Ja, azt is még megemlíteném, hogy ugye a legelején kihangsúlyozta, mert szerintem azt nem kellett volna, hogy az önismereti videó tanfolyamot nézd meg. Valamelyik videó tényleg hasznos de a fele konkrétan olyan mintha egy pszichológiai előadást hallgatnék és mintha egy egyetemi professzor beszélne hozzám. Oké, nyilván hasznos az, hogy elhatározza mindenki magában, miért akar Orosz nyelven tanulni... de utána hogy hogyan alakulnak ki a neuronok meg a háromszög tudás a fejünkben meg az összes többi marhaság az könyörgöm, miért? Nem azért fizettem be azt a pénzt, hogy pszichológiai előadásokat hallgassak. De egyébként a Matrjoska tanfolyamon belül is vannak hülyeségek. Az eleje még érthető és jó indokokat ad arra, hogy mit mi alapján jegyezz meg, DE amikor már a feladatokról van szó és mondja, hogy végezd el, akkor vagy a Quizletben kell, vagy az adott oldalon, vagy a nem is tudom az 5 könyv közül hányadik oldalon ami eleve el van számozva, és nem úgy épül fel hogy leckéről leckére halad (videó tanfolyamról videó tanfolyamra halad). hanem, néha úgy ugrál össze vissza a könyvben is, hogy az nem úgy van felépítve és nem úgy van elrendezve. Konkrétan vannak olyan feladatok, amiket nem lehet egyszerűen érteni se, mert nem magyarázta el és Youtube videókról kellett kinéznem (például a lágyságjelre végződő szavak neme). De például ugyan az lenne a főnévragozás is, ami az alapja a szláv nyelveknek. Azt a videót is valami olyan hülyén magyarázza el, és érdekes módon azt nem tudja semmihez sem kötni, mint a többi dolgokat amiket tanított (pl: a "nádcaty"-ot a nádhoz és a cápához köti meg ilyenek). De mondom, a főnévragozásra ő is azt mondja, mint a legtöbb tanár, hogy meg kell tanulni és nem lehet máshoz kötni, ja és akkor persze egyedül old meg magadnak a feladatokat. Na, pont ez az ami az egészet úgy tönkreveri mint egy darab fát. Ugyanis én boomer létemre a személyességhez vagyok szokva. Tudom, felnőttek vagyunk és eleve ez a videó tanfolyam is felnőtteknek készült akiknek ezer meg egymillió dolga van,. mint ahogy nekem is. Valaki be tudja osztani, hogy mikor néz videókat. DE, ha egyszerűen nem érti az ember és nem magyarázza el, meg hogyha nem találja a házit amit vagy a Quizletben vagy az 5 könyvben akárhol is de el kéne hogy végezze, akkor hogy a fenébe fog eljutni az ember egy nyelvvizsgához? Nem azért de szerintem mindenki úgy van vele, hogy a nyelvtanulás, nem videótól, hanem az embertől függ, vagyis a SZEMÉLYISÉGTŐL. Ha ez nincs kialakítva, hogy perszonálisan tanultok, akkor szerintem az egész és nemhogy a fele ennek a videó kurzusnak megbukott és mehet a kukába! Nem szeretnék egy olyan tudást megtanulni, amit ő átad amiben szinte ugyan azt csináljuk mint egy sima magyar oktatásban (visszamondunk neki 40 szót, hangosan - mint ahogy azt ő is kéri és utána kb. holnapra el is felejtjük úgy ahogy van. Amúgy még én itt hozzátenném, hogy a szavaknak a nagy többsége már átlépi azt a szintet ami egy felsőfokú nyelvvizsgára kell, pl az hogy átír, felír stb. Ezt szerintem nem azonnal, hanem idővel kéne kialakítani és nem 40 vagy 60 szót, mert néha tényleg ennyit ad bebiflázni és papagáj módjára felmondani. A másik, hogy ha már a je vagy az i soros igeragozást tanítja, hol marad a jo? Meg amúgy mihez kössem? Mert szinte erre sincsen logikus válasza szinte). Én nem azért jöttem el az orosztanáromtól és váltottam erre a tanfolyamra, hogy ugyan azokat hallgassam mint az előző orosztanáromnál (mondjuk ő nem ilyen stílusban csinálta a tanítást mint Alexa) de Alexa sem különb, tehát magyarul csaló. Tetszik, nem tetszik nem akarok kertelni vagy szépíteni ez van. Jónak indul meg annak ígérkezett és még egyszer mondom, valamire tényleg egyéni válaszokat ad, de a nagy többsége a videó kurzusnak fel van borítva és elveszel benne, bárki is! Én nem ajánlanám és nekem ez a véleményem.
márc. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!