Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha angolból rendelkezem...

Ha angolból rendelkezem felsőfokú nyelvvizsgával be kell járnom órákra?

Figyelt kérdés
Mindenképp osztályozót kell tennem még így is, vagy elég ha írok egy kérelmet?

2022. szept. 27. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Be kell járnod.
2022. szept. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
A modern magyar oktatás szégyene, hogy nem hagynak teret, alig tudsz fejlődni, konkrétan egy unalmas inkompetens tanár szabályozza, hogy mikor, mit mennyit tanuljál és felsőfokú angollal is be kell üljél az órára. Velem is ez volt, 10. osztály óta magántanuló vagyok, online tanulok, mert ez tűrhetetlen. egész 9. osztályt végigszenvedtem ilyenek miatt. Ráadásul érettségiznem is kell majd belőle :)
2022. szept. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
#2: Te ismered személyesen a kérdező tanárát?
2022. szept. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem is írtam olyat, hogy a kérdező tanára ilyen és ilyen. Általánosítottam jogosan :)
2022. szept. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
A te konkrét esetedben csak az iskola tud állást foglalni, de nem látom indokoltnak, hogy kötelező legyen bejárni egy középfokú képzésre, bármiből, amiből felsőfokú papírod van.
2022. szept. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Osztályozó vizsga, érettségi és akkor nem kell.
2022. szept. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvvizsga teljesen független az iskolai tanulmányaidtól. Csak az osztályozó vizsga és az érettségi ment fel az órára járás alól.
2022. szept. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Osztályozó vizsgát kell tenni, igen.
2022. szept. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a kettessel, de abban viszont nem értek egyet, hogy ez az oktatás szégyene lenne. Az iskolának az állami követelményszint érettségi vizsgájáig kell eljuttatnia, nem akármilyen nyelviskola papírjáig, még ha az felsőfok is. Csak az érettségi válthat ki tárgyat ennek megfelelően, ez elég logikus. Érettségizz le belőle, és akkor nem kell bejárnod többé. Eleve egy nyelvi érettségi vizsga szükséges az érettségi bizonyítvány megszerzéséhez. Nekem annak idején azt mondta az iskola, hogy két nyelven kell oktatniuk gimnáziumban, mivel megvolt a német érettségim, angol órára meg jártam, már nem volt kötelező az új iskolámban olasz/francia órára is járnom, de bejártam franciára, mert érdekelt, csak nem kaptam jegyet.
2022. szept. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
100%
Az iskola döntésétől függ.
2022. szept. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!