Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy vegyem rá anyát, hogy...

Hogy vegyem rá anyát, hogy tanítson meg olaszul?

Figyelt kérdés
Anya anyanyelve az olasz, de sosem beszélt velem olaszul, sosem tanított a nyelvre, mert szerinte az anyanyelvem és az angol sokkal fontosabb, mint az olasz. Én viszont nagyon meg szeretnék tanulni anyanyelvi szinten olaszul, mert van 1 osztálytársam, akinek az apukája orosz, és perfektül beszéli az oroszt, mert az apukája csak oroszul hajlandó vele beszélni kisbaba kora óta, hogy tanulja meg a nyelvet. Nekem ez a felfogás nagyon tetszik. Most 14 éves vagyok, ebben a korban még meg tudna anyu tanítani anyanyelvi szinten olaszul? És egyáltalán,hogy vegyem rá? Mert ő hallani sem akar róla...
2010. szept. 26. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Abban igaza van anyukádnak, hogy az anyanyelved és az angol sokkal fontosabb, az olasz meg nem jó szinte semmire, viszont szerintem beszéld meg vele, hogy te meg szeretnél tanulni olaszul is(azért jól jöhet néha, ha tudod egy-egy latin szó jelentését pl.), tetszik neked a nyelv, stb., és mivel ő tud olaszul, ezért megtaníthatna téged. Az CSAK a hasznodra lehet, ha tudsz még egy nyelven. Ha tudnál olaszul, akkor lehet, hogy valamennyire megkönnyítené az angoltanulást is számodra, mivel az angol szavak nagyrésze latin; lehet, hogy könnyebben mennének a szavak, csak azt kellene soknál megtanulnod, hogy hogy mondják másként. Miért nem szeretné megtanítani neked, mi kifogása van ellene, hogy szeretnél tudni egy nyelven? Vagy mondjuk lehet, hogy csak kényelmetlen neki...Ha nekem lenne gyerekem(amit még biztos nincs, mert 17 éves vagyok :D), és tudnék valamilyen nyelven anyanyelvi szinten, szerintem biztos megtanítanám, pláne, ha ő kérné. Meg mondhatnád neki az osztáltársad példáját is, hogy teljesen tud oroszul ő is. Sok szerencsét, majd írd meg, mit mondott :)
2010. szept. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Figyelj..

Az olasz is jól jön..

És ráadásul még nyelvvizsgázni is lehet belőle..ami nagyon jól jön a diplomaszerzéshez is..beszéld ezt meg vele..

2010. szept. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló!

Már miért lenne igaza anyukájának, hogy nem akarja tanítani olaszra? A gyerekek mindent nagyon hamar meg tudnak tanulni, ha akarnak.

Te, meg kérdező, kérdezd anyukádat, hogy hogyan mondják ezt meg ezt az angol szót, olaszul. Mert szeretnéd összehasonlítani. Csak vezesd szépen bele, azt már önként segíteni fog.

2010. szept. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem abban van igaza, hogy nem akarja tanítani, hanem hogy vannak "hasznosabb" nyelvek az olasznál, pl. a némettel tudtommal többre lehet menni, persze nem ez volt a kérdés. Ha valaki olaszul szeretne tanulni, mert az tetszik neki meg azt szereti csinálni, akkor természetesen hasznos neki, sajnálom, hogy félreérthetően fogalmaztam.


első

2010. szept. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Hogy vegyem rá anyát, hogy tanítson meg olaszul?"


Mondd meg neki, hogy szívesen megtanulnád.


"szerinte az anyanyelvem és az angol sokkal fontosabb, mint az olasz"


Ez tény, de egy idő után, ha már tudsz angolul, sosem árt további idegen nyelvek ismerete, és a te esetedben ez kézenfekvően lehet az olasz is, bár én olaszt nem tanulnék második idegen nyelvként sem (van 7-8, nála fontosabb nyelv).


"Most 14 éves vagyok, ebben a korban még meg tudna anyu tanítani anyanyelvi szinten olaszul?"


Nem. Kivételes nyelvtehetségek képesek rá, aki viszont a gyerekkor elmúltával (6-8 éves kor fölött) kezd tanulni egy nyelvet, az sosem lesz anyanyelvi szinten. Nem fog tudni pl. akcentus nélkül beszélni.

2010. szept. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a kérdezőt zavarná egy kis angyalföldi akcentus. Ráadásul meg egyáltalán nem igaz az, hogy egyik nyelv fontosabb lenne, mint egy másik. Magyarország amugy sem dicsekedhet a rengeteg nyelvismeretű emberre. nagyon elszurták ezt a kötelező orosszal, meg a megfélemlítéssel, ha netán más nyelvet akartál tanulni.
2010. szept. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ráadásul meg egyáltalán nem igaz az, hogy egyik nyelv fontosabb lenne, mint egy másik."


Hogyne, a xhosza és a friuli nyelvtudás pont olyan értékes, mint az angol vagy a francia.

2010. szept. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérd meg anyukádat, hogy mostantól kezdve csak olaszul beszéljen hozzád. Ha egyszer van lehetőséged olaszul tanulni, akkor azt nem szabadna elszalasztani, ugyanis ahány nyelvet beszélsz, annyi ember vagy :) Ráadásul az európai nyelvek hasonlítanak egymásra, úgyhogy még az angol is könnyebben ment volna neked...

Egyébként ha az én férjem más anyanyelevű lenne, biztos, hogy mindkét nyelvet tanulnák a gyerekeink (függetlenül attól, hogy milyen nyelvről van szó). Ha veled kisokorodtól fogva anyukád csak olaszul, apukád pedig csak magyarul beszélt volna, akkor most anyanyelvi szinten beszélnéd mindkét nyelvet. És a kettő nyelv mellett nyugodtan megtanulhatnál angolul is.

2010. szept. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy valami rossz élmény miatt nem akar tanítani...próbáld kideríteni...

vafy érvelj azzal, h az olasz rokonokkal szeretnél a saját nyelvükön beszélni...

2010. szept. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!