Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosok! Ti mit gondoltok...

Angolosok! Ti mit gondoltok erről a tanácsról?

Figyelt kérdés
[link]
2022. okt. 2. 23:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Azt, hogy a videóban szereplő ember nem tudja maga sem, fiú-e vagy lány. Ha lányos az arca, legalább ne növesszen hajat hozzá, hogy még lányosabb legyen.


Amúgy meg hülyeség. A legtöbben annak örülnek, ha a tired szót ismerik, nem hogy még 8 másik szóval kifejezni ugyanazt. Csak ha író akarsz lenni, vagy szónok, akkor jó, ha változatosan ki tudod fejezni magad. A tired memllett az exhausted-ot használom csak néha, pedig felsőfokúm van.

2022. okt. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ez most itt a reklám helye? Mégis mit gondolnánk arról a tanácsról, hogy színesítsük a mondanivalónkat szinonimákkal önismétlés helyett?
2022. okt. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nyelvvizsgán jó még, ha változatosan ki tudod fejezni magad, így ott használhatsz még 2 szót a 8-ból a fáradt kifejezésére.
2022. okt. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogy megtanulom ezeket a kifejezéseket. Végső soron az angol anyanyelviek is műveltebbnek gondolnak majd. Amúgy ennek a srácnak nem ez az egyetlen videója, ahol azt tanácsolja, hogy egy ismert kifejezés helyett használjunk szinonimákat.
2022. okt. 3. 00:52
 5/14 A kérdező kommentje:

#2


Arról szólt a kérdésem, hogy érdemes-e ennyire felhígítani a szókincset, hogy egyszerűbb kifejezésekre is ennyiféle változatot használjunk.

2022. okt. 3. 00:54
 6/14 A kérdező kommentje:

Itt egy másik videója, amiről a #4-es kommentben beszéltem:


[link]

2022. okt. 3. 00:57
 7/14 anonim ***** válasza:

Nyilván érdemes a szókincsedet bővíteni, nem is tudom, hogy ez miért kérdés. Egyrészt több mindent értesz meg egy anyanyelvi beszélőtől, másrészt meg nem úgy fogsz kommunikálni, mint egy indiai call centeres.


Ennek az egésznek abban az egy esetben nincs értelme, ha egy nyelvvizsga a papírra hajtasz, valamilyen szükségszerűség miatt. Akkor ne ragadj le ilyen apróságoko feltétlenül.

2022. okt. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kell a nyelvvizsga, de a tudás is. Külföldön tervezek élni.
2022. okt. 3. 01:04
 9/14 anonim ***** válasza:
A gazdagítás szinonimájaként a higítás pejoratív szót használni elég bizarr. A műveltség és igényesség híg?
2022. okt. 3. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

"Azt, hogy a videóban szereplő ember nem tudja maga sem, fiú-e vagy lány. "


Teljesen irreleváns az angoltanulás szempontjából. 2022-ben szomorú, ha valaki annyira felvilágosulatlan, hogy a gender fluiditás még kérdés a számára. Nem lennék erre büszke, kínos nagyon. Tanulj még az angolon túl mást is, hogy ne legyél ennyire szűklátókörű.


Ami a szókincsfejlesztést illeti, szerintem mindig hasznos. Mivel külföldön élek, már elengedtem azt a jó magyar hozzáállást, hogy jó a minimum is, mert a papírig gondolkodnak az emberek. Itt bizony minden szinoníma kell,ha teljes értékű tagja akarok lenni a társadalomnak, nincsenek felesleges szavak!

2022. okt. 3. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!