Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgát ajánlanáto...

Melyik nyelvvizsgát ajánlanátok felsőfokú angolhoz?

Figyelt kérdés
Nem szükséges nemzetközileg elismert, de egy korrektre hajaznék mindenképpen.

2022. okt. 6. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Dexam szerintem nem rossz. Sosem kérdezték még direktben, hogy honnan van a nyeévvizsgám/van-e. Kb. az összes magyar nyelvvizsga uannyit ér a munkaerőpiacon.
2022. okt. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ECL.
2022. okt. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ECL vagy TELC. Viszont nekem az a saját tapasztalatom, hogyha szint felett vagy, gyakorlatilag mindegy, a szokásos nyelvvizsgák közül melyikre mész, mert mind sikerülni fog. A nyelvvizsga típusának inkább akkor van jelentősége, ha nagyon a határon vagy, akkor érdemes megvizsgálni, mik az erősségeid, gyengeségeid, és aszerint választani. Egy kivételt tudok mondani, nekem valahogy Euroexam vizsgán minden ismerősöm megbuktatták, bár pont arról személyes tapasztalatom nincs, de átverősnek tűnt nekem annó.


Nemzetközileg elismertre, pl. Cambridge-re viszont csak nagyon komoly tudással érdemes menni, klasszisokkal nehezebb, mint a többi, de jó kihívás lehet pl. egy TELC, Origo, BME, ECL felsőfok után.

2022. okt. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget a felsoroltakat mind megnézem és annak alapján választok. :)
2022. okt. 7. 07:00
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ECL elég szimpatikus: 2 reading és 2 writing. A fogalmazáshoz lehet szótárt használni. A szóbeli is barátságos volt azok szerint, akik ott vizsgáztak.
2022. okt. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!