Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 29 évesen van értelme németet...

29 évesen van értelme németet 0-ról elkezdeni, ha angolból is max gyenge B2 szintig jutottam? Ha van értelme, akkor: magántanár vagy iskola?

Figyelt kérdés

Diploma miatt (gazdaságinformatika) van középfokú angolom, de nagyon nehéz volt összekaparni és azóta sokat felejtettem, mert nem multinál dolgozom és nem is használom/gyakorlom.

Viszont egyre rosszabb a helyzet az országban és szeretném majd lelépni a legközelebbi jóléti országba (Ausztria/Németország), ehhez viszont a németet el kell kezdenem. Nulláról.


Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek belekezdjek vagy fogadjam el, hogy nem való nekem ez a nyelvtanulósdi?

Ha előbbire igen a válasz, akkor totál kezdőként mi lenne a legjobb: magántanárral elindulni az alapokkal vagy nyelviskolában csoportos kereteken belül elsajátítani az alaptudást?



2022. okt. 9. 15:16
A kérdező szavazást indított:
Szerintem inkább ne kezdj bele, kudarcok fognak érni és nem éred el a célodat se (külföld)
Kezdj bele nyugodtan de magántanárral
Kezdj bele nyugodtan de nyelviskolában csoportban
Kezdj bele nyugodtan de van egy harmadik jobb tanácsom (leírom)
7 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

A magyar nyelvoktatás igencsak alacsony szintü, az, hogy angolból B2 szintre jutottál, lehet a tanár/módszer hibája, de lehet az is, hogy te nem vagy/voltál elég motivált.

Ha tényleg meg akarsz tanulni egy nyelvet, akkor arra képes vagy te is, meg mindenki más is, feltéve, hogy nem nyelvtani táblázatokat magol be, hanem tényleg a nyelvet tanulja, aktívan használni is.

Én pl. 60 évesen kezdtem (német után) angolt tanulni nulláról, most, 5 év után C1-es szinten vagyok hivatalosan és rendesen tudok beszélni is, nem csak értem, amit olvasok,/hallok.


De ha németböl eljutsz egy B 1-2-es szintre, és ott élsz, igen hamar el tudsz sokkal magasabb szintre jutni.

2022. okt. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó de magántanár vagy csoportos nyelvsuli a jobb?
2022. okt. 9. 16:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Én kiscsoportos nyelviskolában kezdtem az alapokat pár évig (nekem fontos volt, hogy ne legyünk sokan, mert tudtam, akkor sose fogok megszólalni, mert nem kerülök sorra, jelentkezésre meg nem tudom magam rászánni), viszont amikor már valamennyire tudtam valamit, utána magántanárra váltottam, mert ö annak megfelelöen tudott fejleszteni, ahogy nekem kellett, odafigyelve a hiányosságaimra mega nehézségeimre.
2022. okt. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha német nyelvterületre akarsz menni dolgozni, akkor tényleg nem árt megtanulni németül. A magántanár mindenképp személyre szabottabb, mint a csoportos nyelvsuli. Ez nem is kérdés!

Csoportos nyelvóránál legjobb esetben is kb. 1/létszám arányban tudsz fejlődni, hiszen a tanár figyelme minimum létszám arányosan oszlik meg a diákok között, ha mindenkire egyformán figyel és mindenkivel ugyanúgy végigcsináltat minden beszéd és helyzetgyakorlatot.

Ha esetleg te csendesebb, más meg feltűnőbb, valaki jobban, mások rosszabbul haladnak a csoportban, akkor ez az arány tovább romolhat. Ettől persze lehet akár nagyobb csoportban is jól fejlődni, de ugyanolyan képességű/hatékonyságú tanár ugyanolyan képességű/lelkesedésű tanulóval magán órán sokkal eredményesebben haladhat. Ha van rá (anyagi/egyéb) lehetőséged, akkor inkább magántanár.


Nekem nagyon sokat segített angol és német nyelvtanulásban is, hogy így néztem tévét. Ami érdekelt, azt előbb angolul, majd németül tudtam csak nézni, viszont mivel eléggé érdekelt, így sokat néztem és egy idő után elkezdtem megérteni.


Ha van valami olyan film/sorozat, aminek a szövegét már kívülről tudod, vagy legalább nagyjából ismered a sztoriját, így alapvetően tudod, hogy mit mondanak, azzal jól fejleszthető a nyelvtudásod.

Én nem hiszek a feliratos film nézésben, engem rémesen idegesít a felirat és nem tudok tőle se a történetre, se az eredeti szövegre figyelni, csak olvasom. Sokan viszont esküsznek rá, hogy a felirat sokat segít nekik. Annyiban biztos, hogy ha valamiben megakadsz és nem érted, akkor be tudod kapcsolni a feliratot és kiírják, hogy mit mondtak (nagyjából, már ha jó a felirat)...

2022. okt. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Fecskefészek:3 válasza:
Filmekkel nagyon jó
2022. okt. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!