Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mi érné meg jobban ?

Szerintetek mi érné meg jobban ?

Figyelt kérdés

Általánosban végig németet tanultam.

Gimiben meg német mellett nem tanulhattam már angolt,ezért spanyolt kezdtem el tanulni.

A spany egész jól is ment/megy viszont nem hiszem hogy annyira hasznosítani tudnám ezt a nyelvet.

Németből mindenképp csinálok majd egy B2 nyelvvizsgát.


Második nyelvként inkább az angolt kéne felhoznom különtanárral B2 szintre és elengedni a spanyolt (hármas-négyes lenni) vagy a spanyolt komolyan venni viszont angolul nem tanulni ?


Három nyelv úgy érzem nem menne komolyan, csak 2.



2022. okt. 9. 22:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyébként biológia-kémia irányban tervezek továbbtanulni.
2022. okt. 9. 23:00
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Biológián végzett ismerősömtől azt hallottam, hogy a biosz nyelve főleg az angol, és az egyetemen nekik nagy szükségük volt az angoltudásra, például a szakdolgozatához a források jó részét angol nyelvű kutatásokból gyűjtötte. Nem akarlak lebeszélni a spanyolról, mert szuper nyelv, de ha ebbe az irányba tervezel menni, lehet, hogy nem lesz annyira hasznos.


Ettől függetlenül persze úgyis az a legfontosabb, hogy melyiket tanulod szívesebben.

2022. okt. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%
Egyetértek az első válaszolóval: aki tudományos pályára készül, annak az angol ismerete elengedhetetlen, hiszen minden tudománynak ma már az angol a nyelve.
2022. okt. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Angol nélkül bármilyen természettudományban hatalmas hátrányod lesz. Már az egyetemen is és később a szakmai életben is. Minden, ami számít és jelentősége van, megjelenik angolul, s rengeteg fontos könyvet nem fordítanak le magyarra, a szakcikkeket pedig végképp nem.
2022. okt. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A németet engedd el inkább, miután már lepapíroztad és told tovább a spanyolt, mellette meg az angolt, mert az egyszerűen megkerülhetetlen. Német nyelvterületen (is) mindenki tud angolul.
2022. okt. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!