Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felsőfok vagy a német...

Angol felsőfok vagy a német középfok az egyszerűbb?

Figyelt kérdés

Angol középfokú nyelvvizsgám van (kb. 3-4 éve szereztem) mostanában egyre többet használom napi szinten, illetve rendszeresen nézek filmeket sorozatokat angolul (néha angol felirattal) de teljesen megértem.

Németet nagyon régen tanultam 1-2 évig, illetve most próbáltam feleleveníteni egy tanárral, de a szórend nekem néha fura az angol után.


Mind a két nyelv tetszik egyébként.

Melyik nyelvet lenne érdemesebb jelen helyzetben tanulnom, melyik nyelvvizsga lehetne meg rövidebb idő alatt az angol felsőfok vagy a német középfok?



2022. okt. 11. 22:38
 1/2 A kérdező kommentje:
Esetleg tanulható hatékonyan a kettő egyszerre?
2022. okt. 11. 22:43
 2/2 anonim ***** válasza:
Szakmádtól-leendő munkahelyedtől függ. Nekem angol-német középfokúm van, és a német kapcsán szóba sem állnak velem felsőfok nélkül, és nem sok helyre kellene nekem legalábbis a német. Az angolom már jobban érdekli a munkahelyeket, de jobb helyekre meg felsőfok kellene. Szóval én a saját helyzetemből kiindulva előbb angol felsőfokra gyúrnék, majd német felsőfokra. Ha az angolban egyre inkább benne vagy, lehet azt lenne érdemesebb elvinni felsőfokra akkor már előbb. Mellette járhatsz németre is, de szerintem - főleg, ha rövid idő alatt akarod - érdemes lenne egyszerre csak az egyikre kiemelt figyelmet szánnod. Szerintem objektíven nézve is egy stabilabb középfokról egyszerűbb eljutni felsőfokra, mint egy gyenge, elfelejtett alapfokról középfokra.
2022. okt. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!