Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet olyan...

Mennyi idő alatt lehet olyan szinten megtanulni angolul, hogy a filmeket úgy tudjam értelmezni, mint a saját anyanyelvemen?

Figyelt kérdés

Naponta 2-3 óra tanulást olvastam a legtöbb helyen, plusz nyelvtanárok, de

a végeredmény így sok helyen eltér. 2-3 év, de valahol meg ennek a duplája.


Köszönöm.



2022. okt. 15. 00:22
1 2
 1/16 anonim válasza:
73%

Én általános iskola kezdete óta tanulok angolul, külföldön is éltem pár évet gyerekként, felsőfokú nemzetközi nyelvvizsgám megvan, sokszor már a saját fejemben is angolul gondolkodom , és még így sem értem mindig a filmeket anyanyelvi szinten pl ha nagyon tudományos szöveg van hadarva akcentus stb.

Teljesen relatív, attól függ milyen a nyelvérzéked, ha valaki nagyon rászánná magát 1 év alatt is meg lehetne tanulni anyanyelvi szinten

2022. okt. 15. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Anyanyelvi szint nincs, ha nem ott szulettel, es nem elsz ott.


#1-es,

“Anyelvi” szint egy 1 ev alatt?!


Te nagyon el vagy tajolodva. Amugy egy anyanyelvu sem ertene a szakmai/tudomanyos szavakat, (mert azokat kulon kell megtanulni, barmely nyelven, magyarul is) de sejtene mirol van szo.

2022. okt. 15. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%
Ez függ a tanulásod hatékonyságáról és a képességedtől.
2022. okt. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez esélytelen. Én azt mondanám, hogy van egy stabil C1 tudásom, de ígyis a nagyon fura akcentust vagy tudományos részeket nem értem. Persze, valami könnyebb nyelvezetű filmmel nincs baj, de egy komolyabb film/sorozat azért mindig tartalmaz 10-20% olyan szót, szókapcsolatot, idiómát, amiről még életemben nem hallottam.
2022. okt. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire jó nyelvtudást szeretnél, nem tanárokhoz kell járni, hanem ki kell menni nyelvterületre legalább 2 évre, dolgozni vagy tanulni. Tanároktól és könyvekből ilyen szintű nyelvtudást összeszedni csak tehetségesebbek tudnak, C1 szintről indulva mondjuk olyan 4-5 év kemény tanulással.
2022. okt. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Angliában èlek 14 éve.. angolt kell hallani és használni mindenhol, de még így sem értem egészen az összes tv műsort .
2022. okt. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én anyanyelvi környezetben élek, c1-gyel jöttem ki és nem értek mindent. Szerintem majd talán 10 év múlva, vagy ha megöregedtem itt kint, akkor talán érteni fogok mindent. De _mindent_ érteni nem lehet, ha soha nem találkoztál vele, és annak az esélye, hogy mindennel találkozol és mindennel többször is (mert elsőre megjegyezni nem fogod), nyilván nagyon kicsi. Így szerintem tökéletes soha nem tud lenni, de elég jó viszont meglehetősen hamar. 1-2 év elegendő ahhoz, hogy egy átlagos filmet meg tudj nézni felirat nélkül, de a napi 2-3 óra csalóka. Én azt javasolnám, hogy minden (!), amit csinálsz, angolul legyen. Minden felület, amit nézel, minden cikk, hír, zene, film, chat a haverokkal, minden, de minden angolul, emellett anyanyelvi oktató online, és anyanyelvi barátok online és akkor elég tud lenni ennyire kevés idő is (ha létrehozod magadnak az "anyanyelvi környezetet"). Akkor meg fogsz tudni nézni egy átlagos mozifilmet felirat nélkül.
2022. okt. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

Az anyanyelvi környezetben élés nem jelent magában fejlődést. A fejlődéshez tudatos munka kell. Volt itt rövid ideig egy srác, de elment, mert nem imádtuk, ő egy raktárban dolgozott, anyanyelvi környezetben, műveletlen hímtagok között, nagyon jó káromkodásokat tudott, mást meg nem. Az olyan au pairról nem is beszélve, aki sosem ment sehová, és elfoglaltak voltak a szülők, a gyerek meg még kicsi, és egy év múlva ugyanolyan nyelvtudással jött haza.


Meg persze a felnőtt korban történő nyelvtanulás (is) a tehetség kérdését felveti, és aki tehetségtelen ehhez, az a C1 környékén ragad meg.

2022. okt. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

“ Volt itt rövid ideig egy srác, de elment, mert nem imádtuk,”


Tipikus magyar viselkedes a kituras. Munkahelyen nem imadnak kell egymast, hanem csak tisztelettel egyutt dolgozni.

2022. okt. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Amugy egy au pair-nek jar nyelviskola, amit a szuloknek kell fizetni. Persze, ha hivatalosan, hivatalos ugynokon altal kapja a munkat. Ha feketen, hat ugy jart.
2022. okt. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!