Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A közoktatásban sokkal jobban...

A közoktatásban sokkal jobban elterjedt a franciaoktatás, mint az olasz? Érezhető a francia előnye az olaszhoz képest vagy azért nincs olyan nagy lemaradásban az olasz?

Figyelt kérdés

2022. okt. 16. 00:14
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Nagyságrendekkel elterjedtebb a francia. Nincs mit ragozni ezen, egyszerű tény. Nyilván Budapesten van néhány olaszszakos iskola és ott nagyobb is az olasztanulásra irányuló lehetőség, de vidéken szinte semmi. Megyénként egy-két iskolában tűnhet fel olasz szakkörként, de heti 2-3 alkalmas, éveken át tartó oktatás Budapesten kívül nagyon kevés iskolában van.


Mondjuk a francia sem annyira elterjedt, vidéken szinte csak megyeszékhelyeken érhető el, és ott sem minden iskolában, csak a magasabb színvonalúakban. De még ha elérhető is, akkor is meg kell vívnia a harcot a német nyelvvel, amit eleve több kilencedikes választ. Ennek oka összetett: szinte minden családban akad egy családtag vagy barát, aki Ausztriában-Németországban dolgozik háromszor annyi fizetésért, mint ami itthon érhető el + mivel valamivel könnyebb a német nyelv, mint a francia. Oké, persze a kiejtése gyerekjáték a franciához képest, de a nyelvtani szövevényekben azért nem olyan nehéz elveszni.


Na mindegy, messzire kanyarodtam az eredeti kérdéstől, de remélem, segített a válaszom. Számomra mindegy, ki milyen nyelven tanul: vallom, hogy a nyelvtanulás az egyik legcsodálatosabb dolog, ami történhet egy emberrel : ) Én beszélek a magyar mellett három nyelven folyékonyan, és most tanulom a negyediket. És boldog vagyok általuk.


30f

2022. okt. 16. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%
A közoktatásban az angolon és a németen kívül semmit sem szabadna oktatni, mert gyakorlati haszna semmilyen más nyelvnek nincs ma már. Aki franciául, olaszul, spanyolul, finnül, svédül, japánul, stb szeretne megtanulni, az tanulja meg órarenden kívül az angol mellé. Ma már nem szabadna senkinek sem kikerülnie a közoktatásból úgy, hogy nem tanult angolt. Az angol ugródeszka sokminden máshoz, akár egy másik nyelv megtanulásához is.
2022. okt. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

Egyáltalán nincs lemaradva az olasz. Ahogy én tapasztaltam ahol van olasz ott van francia is. Ahol van francia ott nem mindig van olasz de általában találkozni vele.


Ebben az országban az angolhoz és a némethez képest mindkettő lemaradásban van.

2022. okt. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy milyen megérzés alapján kérdezed ezt. Nyilván iskolától is függ, hogy mire talál tanárt. Ha nincs francia vagy éppen olasz tanár a láthatáron, akkor nem tud ilyen nyelvet oktatni az iskola. De én több budapesti iskolába jártam gimibe, mindegyikben kb. max 10 ember választotta egy osztályon belül a franciát, az összes többi osztálytársam olaszra ment. Nálunk például németet azért nem lehetett második idegen nyelvként tanulni, mert nem volt rá évfolyamszinten elég jelentkező. Vidéken, főleg a gazdasági életből kiesettebb részeken nyilván mindenkinek azt kell tanulnia, amit az iskola tud biztosítani, de amúgy szerintem egyáltalán nincs előnyben oktatásügyileg a francia az olaszhoz képest. Magyarországon egyiknek sincs komolyabb haszna, ha az ember nem olyan helyre megy dolgozni, ahová kellene, vagy nem tervez/nincs lehetősége olyan helyre kimenni külföldre, ahol kellhet. Hasznos bármelyik nyelv lehet bármikor, de ennyi idősen még senki nem tudja, hogy mi fog neki kelleni ténylegesen. Az én iskoláimban azért mentek többnyire olaszra az emberek, mert az volt a legkönnyebb a környezetük véleménye szerint, nem azért. Csak néhány gyerek volt, aki ténylegesen rá is keresett a hangzásra, potenciális lehetőségekre vele kapcsolatban. A szülők nagy része meg manapság nem szólnak bele semmibe, de kár is lenne, ha később a gyerek bosszúból nem tanulja szívesen. Viszont, én úgy látom, hogy a legtöbben egyszerűen nem akarnak nyelvet tanulni ilyen korban (sem), bőven megelegédnének az angollal, mert azt szinte nem lehet manapság megkerülni a gyakorlati életben. Az ismerőseim 90%-a (a volt iskolatársaimmal együtt) alig tud egy bemutatkozáson és pár mondaton kívül bármit elmondani a második idegen nyelven, amit tanult az iskolában. Függetlenül attól, hogy melyiket tanulta végül.
2022. okt. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*,nem azért, mert különösebb érdeklődésük lett volna a nyelv iránt.
2022. okt. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!