Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A franciát németet vagy az...

A franciát németet vagy az olaszt könnyebb tanulni az angol után?

Figyelt kérdés

Melyiket könnyebb tanulni a három közül és melyiket a legnehezebb?

Bármilyen tanács érdekelne ezzel kapcsolatban .

Ezekből a nyelvekből lehet választani nálunk és már csak 2 nap van rá, de nem tudok dönteni :/



2022. aug. 30. 22:19
 1/8 anonim válasza:
71%
Szerintem németet tanulj:) Egyrészt eléggé hasonlít az angolra, másrészt az angol+német olyan jolly joker amit kár kihagyni. Ha ezt a két nyelvet már tudod, akkor tulajdonképpen már a hollandból is nem keveset érteni fogsz, és a skandináv nyelveket is elég könnyen elsajátíthatod:3
2022. aug. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

azért gáz ez mert, még az ember nem tujda, hogy hova sodorja az élet, de ez nem csak nyelv, hanem minden más tekintetében igaz.


szóval, szerintem a szíved szerint dönts, hiszen a mai világban, az ész az angolt diktálja, az meg ha memgvan, akkor legyen egy szerelem nyelv is .



szókincsileg a francia lesz könnyebb, hiszen nagy százalékban franciából átvett szavakat használ az angol, de ez inkább mondjuk olvasás során, ritkábban kiejtés tekintetében ismerhető fel. a francia annyiban hasonlít még az angolra, hogy nem úgy ejtendők a szavak, ahogy írva vannak. szemléltetve: le van írva egy oldalnyi betű, de csake egy sort ejtenek . kb ilyen a francia.


a német, és olasz kiejtés tekintetében sokkal jobban követi az írásképet.


nyelvtan szempontjából, szerintem francia-német igen csak egy szinten van, az olasz valamivel könnyebb , de azért nehéz objektívan a nehézségi szintet felállítani.


használhatóság szempontjából, meg amit az elején írtam, hogy sose tudni, de azért az álláshirdetések alapján elmondható, hogy 1. német, 2. francia, 3.olasz


hallgass bele filmekbe, zenékbe, olvass az adott nyelven, nézd meg, hogy azokat a témaköröket, amik téged érdekelnek, hol, hogyan használják, miről van több irodalom, stb.


angol után én a szívemre hallgatnék

2022. aug. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

A német a legnehezebb, után a francia és az olasz a legkönnyebb (nem sokkal, de valamelyest könnyebb).

Mivel én odavagyok a latin/mediterrán világért, tuti hogy az olaszt választanám gondolkodás nélkül, azon kívül hogy gyönyörű nyelv.:)

Valahol a szíved mélyéről kell döntened, hogy vonz-e Olaszország/Franciaország/Németország és a kultúrájuk, melyik nyelv tetszik neked jobban.

2022. aug. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Én is az olaszt választanám :), a németet szívás tanulni, személy szerint a franciáért sem voltam annyira oda. Olaszul mondjuk nem tanultam soha, abból annyit értek amennyi francia meg némi latin tudással érthető :) de elvileg könnyebb is, meg az országukat is jobban szeretem.

Nagyon kevés iparág van, ahova pont német kellene, illetve a németek többsége azért tud angolul, szóval azért nem mondanám hogy arra olyan rettenetes szükség van. Nyugodtan dönts az alapján, hogy melyikkel szimpatizálsz, vagy akár hogy melyik a könnyebb.

2022. aug. 31. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Én mindenképpen azt javaslom, hogy olyan nyelvet válassz, amit szívesen tanulsz, hallgatsz, beszélsz. Vagy olyan helyen használják, ahol kedved lenne élni.

Mindegyik nyelvnek megvan a maga nehézsége, úgyhogy ne ez legyen számodra a döntő ok.

Az angollal már az egész világon megérteted magad, így a használhatóság sem számít (gondolom) Neked annyira, de azért egyértelműen a németet beszélik Európában a legtöbb helyen (Németország, Ausztria, Svájc), a francia inkább az afrikai országokban elterjedt, az olaszt meg hát, csak egy országban használják...

Szótanulás terén csak a németet tudom bemutatni (mivel a másik két nyelvet nem beszélem). Igen, ez a rész a német "legszívósabb félteke". Itt az angollal szemben mindegyik szóhoz egyesével meg kell tanulni a névelőket (der, die, das) és a többes számot. De cserébe sok szó teljesen megegyezik az angollal, meg a nyelvtanja sem bonyolult.

Remélem, tudtam segíteni a döntésben, sok sikert és eredményes nyelvtanulást kívánok!

2022. aug. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Tanultam németet és franciát is angol után, nekem a francia sokkal könnyebb volt és nagyon szerettem, némettel küzdöttem és nem szerettem, de azt sokkal jobban tudnám hasznosítani.
2022. szept. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
sziasztok! Köszönöm a segítséget és a tanácsokat mindenkinek , végül az olaszt választottam.
2022. szept. 2. 10:04
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
Jól tetted. Én is az olaszt választottam akkoriban habár én tudatosan és hasznosítani is tudtam.
2022. szept. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!