Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol B2 középfokú nyelvvizsga?

Angol B2 középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Szeretnék a közeljövőben középfokú B2-es angol nyelvvizsgát tenni! (16 éves vagyok) Az egyetemi továbbtanulás szempontjából lenne számomra előnyös! Gyógytornász szeretnék lenni! Ha valaki már nyelvvizsgázott szívesen meghallgatok tapasztalatokat, tanácsokat véleményeket! Légyszi írjátok oda azt is, hogy hol vizsgáztatok! Tudom különbséget az egynyelvű és a kétnyelvű vizsga között, az viszont érdekelne melyiket érné meg inkább letennem! Melyik előnyösebb a céljaimhoz és melyik egyszerűbb! A legfontosabb kérdés az, hogy hol érdemes nyelvvizsgáznom?

2022. okt. 16. 15:21
 1/3 anonim válasza:
Language certnél voltam b2 vizsgán , könnyű volt és kedvesek voltak.
2022. okt. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teclen voltam, kb. egy hónapig készültem őtte, teljesen megugorható volt, de vannak könnyebb nyelvizsgák is (pl. Euroexam)

Lényegében mindegy amúgy melyiket csinálod, csak keress az adott vizsgához témaköröket, gyakorlófeladatokat, próbavizsgákat, olvasd el, hogyan is működik ott a szóbeli, írásbeli és célzottan arra készülj.


Ha szeretsz fordítgatni, kétnyelvűt érdemes csinálnod, ha nem annyira, akkor egynyelvűt, ha megvan a vizsgád senki nem fogja nézni milyet csináltál, úgyhogy azt válaszd ami neked jobban megy

2022. okt. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát en nem tudom, hogy B2 szinten milyen az Euroexam, én C1-en voltam (szintén angol), de én annyira nem ajánlanám. Vizsga után ki voltam akadva, mert megvettem 2 gyakorlókönyvet is, az egyikben az összes feladatot megoldottam, a másikban majdnem az összeset, illetve interneten lévő feladatokat is és mindegyik viszonylag jól sikerült, még ha rosszabbul is, simán átmentem. Reading mindig ilyen 80-90%-ra sikerült, listening 70% körül, az írást tanár ellenőrizte le és azok is jók voltak, ahogy gyakorlásnál a szóbeli is. Erre kb 5x nehezebb volt a vizsga. És én hülye, látom, hogy a neten mások is írták ezt, csak utólag olvastam már, szóval mindegy. Nekem az írásbeli meglett, a szóbelit buktam, de igazából azért, mert a listening-et is ahhoz számolják és az nekem nagyon pocsék lett. De az írásbelin sem olyan eredményeket értem el, mint gondoltam, de az mindegy, legalább átmentem.


Szerintem is nézegess utána mintafeladatoknak az interneten és amelyik szimpatikusabb. BME-n voltam még másik nyelvből középfokon, ott korrektnek éreztem mindent.

2022. okt. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!