Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Languagecert vélemény?

Languagecert vélemény?

Figyelt kérdés

A mintavideok alapjan nem tűnik nehéznek a szóbeli, a felkészíto könyvet megvettem, abban kitoltottem az összes probavizsgat, a szövegértes mindegyikben min 60% meglett, a listening mindenhol min 70%,a leveliras meg a szóbelit ugye nem tudom ellenőrizni...

Mennyivel nehezebb egy vizsga, mint amik a könyvben vannak? Aki volt már esetleg ilyen vizsgán leirhatna a tapasztalatait



2022. okt. 17. 16:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Voltam B2on és C1en is.

Nem nehéz, a listening és a szövegértes egyeltalan nem. A writingon nagyon szeretik a revieweket, kb mindig van 1 review meg egy letter. Nincs benne külön nyelvtan, a writingnal és a spekingnel nézik, azokra figyelj.


Ha megoldod a feladatokat, illetve nézel meg videókat a spekingrol mondjuk, akkor az jó lesz felkeszulesnel.

Mikor mesz?

2022. okt. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Dec elején megyek

Közben csináltam példa levelet, angol tanár ismerős kijavitotta, azt mondta erre valószínűleg 60-70% körül kapnék...

Szóval akkor talán nem reménytelen, van esély arra hogy nem csak ki dobom a pénzt 😅

És te mit tapasztaltal, a szubjektív értékelés részeknél, ugye writing meg speaking tenyleg nagyon lehuznak? Vagy szigorúbbak, ha úgy nézzük

2022. okt. 20. 09:01
 3/16 anonim ***** válasza:

En még anno 8.ban csináltam a b2ot a saját általános sulimban (ez volt a támogatott nálunk, meg én ilsen angol ketten általánosba jártam és 8.vegen mindenki megprobalhatta ingyen megcsinalni, így aki bukik az nem bukja el a pénzt, de majdnem mindenkinek meglett)

A saját tanaraimnal szobeliztem, de nyilván nem adtak volna ok se max %ot nulla tudásra, viszont lényegesen kedvesebbek voltak mint anno a c1nel, a writingra nem emlékszem hány %lett, a szobelim 67 asszem, lehetett volna jobb is, de 8.os tudással jónak éreztem.


A c1nel is kedvesek voltak, de ott már nem akartak azért segíteni ha elakadtam, de nyilván egy felsofoknal elvarjak hogy ne akadj el.


Irj leveleket, meg a lc nagyon szereti a reviewt, nagyon sokszor van, azt is gyakorold be, figyelj a stílusra, nézz sok videót a szobelirol yton, ott van hogy lásd azt a 4 kört amiből felépül a nyelvvizsga.


December eleje meg messze van, én anno 1 hónapot készültem effektíve a felsofokra és atmentem teljesen jó %al, szóval neked addig biztosan sikerülni fog

2022. okt. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a B2-t 10. osztály elején csináltam, nyelvi tagozatos gimibe járok + vettem kb 10 órát előtte az angoltanáromtól. Illetve a felkészítő könyvet is megvettem, ami nagyon hasznos volt! Egyáltalán nem éreztem nehéznek, végül összesítve 94% lett. Persze nem a százalék számít, nincs is benne egyébként a bizonyítványban, csak azért írom, hogy szerintem megfelelő felkészüléssel könnyen teljesíthető jó eredménnyel. Ennél nem éreztem különbséget a felkészítő könyv feladatai és a vizsgán kapott feladatok nehézsége között.


Azt nem írtad, hogy melyik szintre készülsz, viszont tegnap voltam C1-en szintén a LanguageCert-nél, erről viszont más a tapasztalatom.

Már nem járok angolra sulis szinten, és kb nyár közepén határoztam el, hogy megpróbálom. Megvettem a felkészítőkönyvet + 5 órát az angoltanáromtól, ahol csak a speakinget gyakoroltuk.

Az írásbelit nehezebbnek éreztem, mint amik a felkészítőben vannak sajnos, + a listeningnél is volt hogy 10mp-ig beszéltek és egy szót sem értettem... Nyilván izgultam is, meg a teremben máshogy szól a magnó, mint amit otthon gyakorolunk, de azért nehezebbnek éreztem. Readingnél ugyanez.

Szóbelinél viszont felkészültem mindenféle témából pl. emberi jogok, űrkutatás, stb viszont a vizsgán nagyon könnyűeket kaptam.


Conclusion: szerintem amíg nem írsz stabil 75-80%os próbafeladatokat, addig nem érdemes nekivágni, kivéve ha el tudod fogadni az esetleges kudarcot. A vizsgahelyzet nagyon más tud lenni, és igaz hogy a Certnél csak 50%ot kell elérni, azért lehetnek meglepetések élesben. Ettől függetlenül szerintem elég jó vizsgatípus, nemzetközileg elismert stb.

2022. okt. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, b2re megyek
2022. okt. 23. 12:41
 6/16 A kérdező kommentje:

A kudarc benne van nyilván, akkor sem lennék elkeseredve ha csak az egyik része sikerül, nem sürgős, de persze jó lenne túl lenni rajta.

Speakingtol max annyiban tartok, hogy nincsenek konkrét témák, és hátha olyat kapok amihez ne tudok hirtelen hozzaszolni

2022. okt. 23. 12:43
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A weboldalon fentvannak a szóbeli követelmények! Érdemes azokat kicsit kidolgozni témakörönként, és akkor bebiztosítod magad, hogy bármihez hozzá tudj szólni.
2022. okt. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

4: ugyanezt gondolom, én is tegnap voltam. Lc.

K*rva nehéz volt a listening és a reading is, a writing elment kategória volt szerintem.

Szóbelin nekem eutanázia volt, arról tudtam beszélni

2022. okt. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#8 de jó, akkor nem vagyok egyedül:) nagyon váratlanul ért, abszolút nem ilyenre számítottam. A readingnél a négy rövid szöveg valami szörnyű volt szerintem...a gyakorló tesztekben amiket oldottam meg a karácsonyról volt szó:')

A writing szerintem is okés volt.

2022. okt. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Szóval a writing is okozhat meglepit a könyvben latottakhoz képest? Nem általános témájú szövegek?
2022. okt. 23. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!