Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A kínai írásjegyeket mennyire...

A kínai írásjegyeket mennyire lehet aktívan ismerni?

Figyelt kérdés

Eddig akiket ismertem és tanulták azok mind szótanuló app-okat használtak.


Azok viszont nem rajzoltatják le, csak felismertetik az írásjegyet.

Amit nem értek, az az, hogy ha a semmiből kéne (pl papírra) leírni az adott írásjegyet, akkor is letudnák-e írni?


Vagy pl az átlag kínaiak letudják-e?



2022. okt. 17. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Én koreait tanulok, én úgy csinálom hogy az appok mellé le is írom az adott írásjelet. Pl szia, leírom a fuzetembe hogy 안녕하세요
2022. okt. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

A kínai tantervek megadják, hogy hányadik osztályban hány írásjelet kell megtanulni.

Aztán hogy felnőttként lesz-e valaki másodlagosan félanalfabéta, az egy másik kérdés.

2022. okt. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Japán kapcsán azt tudom, hogy a mindennapi életben használt kifejezéseket azért le tudják írni, de felismerni jobban tudják átlagban őket. Kifejezetten ritkább, nehezebb kifejezéseket azok tudják, akik általában magasabb színvonalú végzettséget szereznek. Láttam erről youtube videót, ahol leszólítottak véletlenszerűen embereket az utcán. Volt, aki mindent le tudott írni, bármit kértek tőle, és olyan is, aki néha kicsit tévedett, rosszul húzott valamit, de olyan is volt, aki a komolyabb szavak közül semmit nem tudott leírni. Idegen nyelvként való tanulás során meg szerintem nagyon fontos az írás is. Én tanulom a kanjikat, szintén ilyen applikációkkal, de felismerni felismerem, viszont nem mindet tudom le is rajzolni. Majd amikor lesz időm, mindenképpen füzetbe szeretném vezetni, hogy gyakoroljam is a leírásukat.
2022. okt. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De ha nem tudják leírni akkor az azt jelenti, hogy a beszélt nyelvben se tudják használni?
2022. okt. 20. 12:52
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Hogyne tudnának már beszélni? Régen amikor az emberek 80%-a analfabéta volt, és csak egy nemesi - művelt réteg tudott írni-olvasni az országokban, akkor sem voltak az emberek némák. A gyerekek is tudnak azelőtt beszélni és kommunikálni, hogy megtanulnának írni-olvasni. Vagy nem értem mire gondolsz.
2022. okt. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát hogy ha pl azt akarom elmondani, hogy 'munkanélküliség' akkor hogy tudom anélkül hogy tudnám a szót?


Pl kanákkal megtanulják a szavakat és hozzá a kanji-t?

Az ilyen ritkán használt szavat pl egy levélben hogy használják? Rákeresnek mielőtt elküldenék az email-t?

2022. okt. 20. 13:10
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a számítógépek, mobilok nagy segítségükre vannak a kanjik használatában, írásában - Illetve, mint írtam, felismerni felismerik őket elég jól. Ha egy legördülő listában látják a kanjikat, esetleg mellette a hiraganás átírást, akkor azért könnyen tudnak szerintem ellenni. Különbség van aközött, hogy az ember tud-e kézzel írni, vagy csak felismernie és használnia kell a megismert karaktert. Plusz a feliratos filmeknél is, ahol kanji van a feliratban, fölé szokták írni kanákkal, azt a kb. 100 darab szótagot meg azért meg lehet tanulni. Egy kanjinak egyébként nem csak egy jelentése és egy kiejtése szokott lenni, ezért is van jelentsége a hiraganának és katakanának. Az biztos, hogy elboldogulnak valahogy.
2022. okt. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

És mennyi idő egy közpfokú szintre (B2) eljutni japánból?


Érezhetően több mint pl németből vagy angolból? (Hogy klasszikusan tanult nyelveket említsek)

2022. okt. 20. 14:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Én még csak tanulom, nemrég kezdtem, de persze. Eleve az összes ilyen ázsiai nyelvnél a magyarázatot is akkor lehet a legjobban felfogni, ha az ember tudja az írást, amit magabiztosan meg kell tanulni. Ellenben a klasszikus európai nyelvekkel itt viszont elég nehéz egyedül haladni, ráadásul magyarul nincs sok igazán jó anyag, ami az önálló tanulásra lenne kitalálva. Ha meg angolul nézi az ember, akkor az angol nyelvtannak megfelelően magyarázza, amit még át kellene fordítani magyarra, ehhez szükségszerűen kell egy jó angol tudás is. Szóval nem könnyű.
2022. okt. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, egy kínainak lehetne olyan szavak a szókincsében, melyeket néha használ szóban, de leírni nem tudja. Ha szüksége van rá, akkor utánanéz. A gyakoribb szavakat biztos le tudja írni, mivel az iskolában megtanítják.
2022. okt. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!