Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az ázsiai nyelveknél az...

Az ázsiai nyelveknél az írásjegyeket hogyan memorizáljátok?

Figyelt kérdés
Nem tudok semmilyen ilyen nyelven, viszont kíváncsiságból érdekelne azok véleménye/módszerei akik ilyeneket tanulnak.

2018. márc. 30. 22:37
 1/7 Saku14 ***** válasza:
64%
2018. márc. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Én először romanizáció segítdégével tanultam, és kirakosgattam a falamra hogy melyik betű milyen hang, de persze ezt csak az elején lehet így használni, aztán sokat írtam egyszerű szavakat velük, és közben hallgattam a kiejtésüket, olvasgattam, (de akkor már nem romanizávióval persze) és valahogy így ragadt meg:D
2018. márc. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
*segítségével
2018. márc. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A jeleket le lehet bontani véges számú komponensekre (radicals), sok ezek közül önmagában is egyszerű szó. Itt van pl. több szó a "nő" (nü3) katakterrel: [link]

Nem egy nagy katyvasz jelet fogsz látni sok vonással, hanem látod, hogy ebben a jelben bal oldalt van a nü3, a másik oldalom a ma3 ("ló"). A bonyolultabbak is így épülnek fel, csak több minden van bennük.

2018. márc. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
VIZÚÁLISAN
2018. márc. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ melyik nelvről van szó.

Én majdnem mindegyiket magas szinten írom olvasom beszélem hallom.


Kínai:

Nekem ott az segített nagyon sokat, ahogyan alapjában véve kialakult...képírás.

Hosszú idő volt, de mára már az ismeretlen jelekbe is belelátom a rajzolt képet.


Japán:

Az szimpla táblázat alapján bemagolás volt. Legalábbis a hiragana katakana. A kanjiknál nehezebb dolgod van, mert nem mindig csak átveszik, hanem át is alakítják a Kínából átvett írásjegyeket, emiatt ott már nem mindig játszik a kép belelátása.


Koreai:

A hangul-t (Dél-Korea) tanultam először. Szintén bemagolós volt. De az nagyon könnyen tanulható, mert egyszerű a rendszere, betünként van egy jel, amiket szótagonként egy négyzetbe illesztesz. Illetve vannak még a kettős hangzók, amiket pedig nagyon egyszerű megjegyezni, ha megvannak a szimplák.

A joseono-t (Észak-Korea) csak utána tanultam meg. Az főképpen nyelvtanban más, nem karakterekben, de azért van egy-két kisebb eltérés, ott már csak azokat kellett megjegyezni.


Thai:

Itt egy nagyon egyszerű módszer van. A szájtartás. Rá kell állni a szemnek, ugyanúgy mint a kínainál. A karakterek a szájtartás imitálják a maguk módján. Jelezve van bennük a zöngésség is. Az elején amíg nem tudja elolvasni az ember nehéz lehet, de utána egy kifejezetten könnyen olvasható írás.


K. N.

2018. ápr. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%
Én csak japán kanjikat tanulok, méghozzá úgy, hogy sokszor leírom őket, és így megjegyzem a vonássorrendet. Már több ezernyi kanjit írtam az évek alatt, így nyilván most már sokkal könnyebben és gyorsabban memorizálom őket, mint azelőtt.
2018. ápr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!