Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kínai/japán! Az írásjegyeket...

Kínai/japán! Az írásjegyeket leírva vagy szókártyával tanultátok meg?

Figyelt kérdés

A kanji-kra és a hanzi-kra gondolok.

Anki-t, Memrise-t vagy ehhez hasonlót érdemes használni, vagy kézzel leírni?


(Kezdő vagyok és mindkettőt megpróbáltam már, de lassan megy.)



2019. febr. 21. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Leírva ÉS szókártyával. Javaslom, kezdj alap karaktereket és radicalokat (部首) tanulni, hamar bele lehet jönni viszonylag. Japánul nehezebb a dolog, mert a kiejtés egy katyvasz, ott tanuld a szavakhoz a kanjit + a kiejtése, ne pedig a kanjihoz a szavakat + readingeket először.
2019. febr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem. Heisig: Megjegyezhető kandzsik könyvét használtam, és csak fejben végigkövettem a jeleket, nem írogattam le. Szókártyám sose volt. Japán nyelvről van szó.
2019. febr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha kezdőként hozzászólhatok, picike tapasztalattal: az elsőt megerősítem, előbb némi szókincs beszédben, és utána elkezdeni hozzájuk kanjikat tanulni (esetleg olyan olvasat is ekkor már belefér, ami még nem vált aktív (beszédbeli) szókinccsé).


Fordított sorrendben viszont egy kínlódás, üres magolás, nem hatékony.


Gondolj bele, az anyanyelvi gyermek már rendelkezik kellő szókinccsel, tud beszélni japánul, amikor elkezd 6 évesen kanjikat tanulni.

2019. febr. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanakkor Heisig módszere meg épp arra a megfigyelésre épül, hogy a kínai tanulók, akik a saját nyelvükből már ismerik a kanjik nagy részének jelentését, mikor elkezdik tanulni a japánt, sokkal gyorsabban haladnak a tanulással, mint pl.az európaiak. Szóval nem lehet ezt kategorikusan kijelenteni, hogy a kanjikat előre tanulni értelmetlen. Persze ha valaki utálja a kanjikat és a kanjtanulást "magolásnak" fogja fel, annak valószinűleg értelmetlen.
2019. febr. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!