Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyiben különbözik az...

Mennyiben különbözik az osztrák német és a észak-németországi német?

Figyelt kérdés
2008. dec. 23. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
17%

0,5-tel.


Na jó, nem, ez kerekített érték, pontosabban 4,89247. Ennyivel különbözik.

2008. dec. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem számot kértem, hanem konkrét dolgokat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2008. dec. 23. 19:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvre gondoltal, hogy hogyan beszelik a nemetet? Ha igen, akkor teljesen mas. Minden egyes szot mashogy ejtenek, meg kulon szotarak is szuletnek a dielektek miatt. Ha dialektusban (nyelvjarasban) beszelnek, akkor abbol egyetlen szot sem ertesz.

Magyarban nem sok ilyen van, en csak a ciceget ismerem, amit te talan meg nem is hallottal, ezt mashogy tocsinak hivjak. Ez egy etel, krumpli reszelve, liszt, so, bors, utana pedig kisutik, es tejfollel vagy anelkul esszuk.

Ismered?

Teljesen mas a nemet, de Ausztriaban is van tobbfele nyelvjaras, ott sem ugyanugy beszelnek az emberek az egesz orszagban. Ugy probald elkepzelni, mint pl. Magyarorszagon vannak a megyek, es megyenkent mas nyelvjarast beszelnenek a magyarok, hat Ausztriaban es Nemeto.-ban tartomanyok vannak, es ezekben a tartomanyokban kulonbozoen beszelnek.

De termeszetesen az irodalmi nemetet tanitjak az iskolakban, mindket orszagban. A legszebb nemetet, az irodalmi nemetet, a "rendest" Nemeto.-ban eszakon beszelik.

Eltem Nemeto. es Ausztriaban is.

Remelem erre gondoltal, amit leirtal, es nem feleslegesen gepeltem csak le, szia!

2008. dec. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvre gondoltal, hogy hogyan beszelik a nemetet? Ha igen, akkor teljesen mas. Minden egyes szot mashogy ejtenek, meg kulon szotarak is szuletnek a dielektek miatt. Ha dialektusban (nyelvjarasban) beszelnek, akkor abbol egyetlen szot sem ertesz.

Magyarban nem sok ilyen van, en csak a ciceget ismerem, amit te talan meg nem is hallottal, ezt mashogy tocsinak hivjak. Ez egy etel, krumpli reszelve, liszt, so, bors, utana pedig kisutik, es tejfollel vagy anelkul esszuk.

Ismered?

Teljesen mas a nemet, de Ausztriaban is van tobbfele nyelvjaras, ott sem ugyanugy beszelnek az emberek az egesz orszagban. Ugy probald elkepzelni, mint pl. Magyarorszagon vannak a megyek, es megyenkent mas nyelvjarast beszelnenek a magyarok, hat Ausztriaban es Nemeto.-ban tartomanyok vannak, es ezekben a tartomanyokban kulonbozoen beszelnek.

De termeszetesen az irodalmi nemetet tanitjak az iskolakban, mindket orszagban. A legszebb nemetet, az irodalmi nemetet, a "rendest" Nemeto.-ban eszakon beszelik.

Eltem Nemeto. es Ausztriaban is.

Remelem erre gondoltal, amit leirtam, es nem feleslegesen gepeltem csak le, szia!

2008. dec. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Remelem az egyiket kitorlik, nem tudom miert ment el duplan, na mindegy.
2008. dec. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi azépen
2008. dec. 24. 07:34
 7/7 anonim válasza:
Az egyes egy 🐀
jan. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!