Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Volt aki filmeken keresztül...

Volt aki filmeken keresztül tanulta meg a nyelvet? Melyik filmet érdemes megnézni angol nyelvtanulás céljából?

Figyelt kérdés
2010. szept. 27. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Bármelyiket. Ha elég sokat nézed, többre mész vele, mint egy év angol tanulással:) Hallsértésed sokat javulhat, a kiejtésed is, és tipikus kifejezéseket tanulhatsz, amit direkt arra a nyelvre jellemzők. De ez önmagában nem elég! Szavakat nem jegyzed meg 1x-i hallásra, és nem elég tudni az alapot: köszönni, igen, nem, miért, köszönöm, stb..Szavak mellé le kell ülni, megtanulni, aztán újra-újra használni, hogy megragadjon
2010. szept. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt a filmet nézd meg angolul amit már ismersz, esetleg kívülről tudod a szövegét:) A lényeg, hogy tudd éppen milyen témáról van szó, ez lehet akár egy dráma vagy valami extra hülyeség vígjáték is. Egyébként én nagyrészt így tanultam meg mondjuk én németül de ugyanaz:)
2010. szept. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

A filmeknek annyira szegényes és primitív a nyelvezete, hogy azokból nem lehet megtanulni egy nyelvet. A filmek egyedül a beszédértés fejlesztésére jók, arra viszont alkalmasabbak a rádiónál, mert kevésbé artikuláltan beszélnek, mint a hírolvasók.


A filmekből szerzett nyelvtudás ugyan elég lehet ahhoz, hogy valaki pincérként elboldoguljon Londonban, de komoly nyelvtudásnak nem nevezhető.

2010. szept. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Extr@ English. Kimondottan angoltanulók számára készített vicces sorozat, hasonlít a jóbarátokhoz. Szépen, választékosan, érthetően beszélnek benne, valamint minden rész végén vagy egy "összegzés", ahol mind a 4 főszereplő ír egy e-mailt egy barátjának, és elmeséli bennne a történteket. Egy ideig ezt néztük angolórán is :)
2010. szept. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem sorozatok jöttek be! ;)
2010. szept. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Meera válasza:

Én a Vámpírnaplókat nézem angolul, mert nem bírom kivárni a magyar szinkront...

De az összes sorozat, film megteszi sztem...(felirattal még jobb)

2010. okt. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!