Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek fel angol...

Hogyan készüljek fel angol nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Szeretném teljesíteni a Cambridge C1 Advanced vizsgát, de nem tudom jelenleg milyen szinten állok.


Napi szinten használom a nyelvet, különböző tesztek B2-C1 közé soroltak be. Ezeket az online szintfelmérőket fenntartásokkal kezelem, nem tudom mennyire adnak valós eredményt. 7 éve a középszintű érettségim 96%-os lett (igaz, ez nem valami nagy szám).


Szövegértés: Ez a legnagyobb erősségem. Tudományos cikkeket, és orvosi publikációkat olvasok hobbiból. A hallott szövegértéssel sincs gondom.


Nyelvtan: Sajnos rengeteget felejtettem belőle. A feladatokban vannak hibáim, de valahogy tudat alatt, vagy megérzés alapján sikerül 80%-osra kitölteni őket.


Szóbeli: Itt nagy a baj. Nagyon visszahúzódó típus vagyok, nem szeretek beszélgetni idegenekkel.


Írásban való fogalmazásnál már kevésbé érzem feszélyezve magam, jobban is megy a szóbelinél.


Érdemes nyelvtanárhoz járni felkészítéshez? Anno az angoltanárom elég lekezelően beszélt róluk, ráadásul kisvárosban élek, itt nem sok magántanár közül lehet választani. Hogyha tudtok ajánlani egy erős nyelviskolát ami segít a felkészülésben Debrecenben azt megköszönném.


Továbbá az lenne a kérdésem, hogy milyen könyveket ajánlanátok a felkészüléshez?



2022. okt. 26. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tettem Cambridge nyelvvizsgát, viszont 2 másik ország saját nyelvvizsgáját igen. Szerintem ehhez a nyelvvizsgához jól jöhet tanár, ha nem is állandóan, de legalább egy-két alkalommal ha valamit nem értesz legyen kitől kérdezni vagy aki jól ismeri ezt a nyelvvizsgát és tud segíteni. Mivel konkrét nyelvvizsgát szeretnél és megvan mi az erősséged/gyengeséged én nem nyelviskolát ajánlanék, hanem tanárt, aki kimondottan a te igényeiddel tud foglalkozni.


Könyvnek pedig a cambridge nyelvvizsga felkészítőkönyvet ajánlom.

2022. okt. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Elfelejtettem írni, hogy ha jó online tanár is Italkin biztos van olyan aki erre készít fel.
2022. okt. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
17%
Felkészítelek egy s másra az élet iskolájában... ;)
2022. okt. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan készüljél fel? Jól, barátom, jól.

CAE felkészülős anyag kazalszám van a neten. Eleve a nyelvvizsi honlapján van több sample paper. Aztán van official preparation könyvrendszer is, ami nyilván nem ócsó. És ezen felül van rengeteg cél-tankönyv gyakorló tesztekkel és gyakorló tesztkönyv. Jelentkezz be a scribd pont com-ra, ha ingyen lehet garázdálkodni egy pár napig, akkor onnan valóban szekérderékszám lehet letölteni ilyeneket. A vizsga egyre könnyebb lett (a vizsgaközpont oldalán van elég leaflet erről), de ettől a régiek pont ugyanolyan jók gyakorolni. Még az is egy megoldás, hogy régebbieket az antikvarium.hu, regikonyvek.hu, satöbbi oldalakról veszel féláron. De ha mindezekre képtelen vagy, akkor írsz nekem egy email címet, és én átküldök neked fél gigányi pdf-et. Mondjuk ebben nincs listening meg speaking. És az is igaz, hogy annak ellenére, hogy szívesen küldök, életed végéig rohadtul lenézlek majd, mert élhetetlen vagy.


Azonban, figyelmeztetésként meg szoktam írni, ha valaki olyan elbizakodott, hogy azt hiszi, napi 50 szó tanulásával fel lehet készülni CAE meg hasonló nyelvvizsgákra, hogy ezek más szinten nézik a nyelvtudást mint a hazai legócskább B2 nyelvvizsgák. A mélyebb értés-réteget nézik, szerintem teljes joggal lehet intelligenciavizsgáknak tekinteni ezeket. Például a megfejtésnél azt írja, a gyakorló tesztkönyv szerzője, hogy az első bekezdés harmadik mondatát összevetve az ötödik bekezdés második mondatával, ebből következik az, hogy az állítás igaz.

A másik meg a begyakorlott nyelvtudás, például itt van egy példa a Use of Englishből, egy mondat, melybe egy szót kell beilleszteni:

He says that people should not be ......... by behaviour such as swatting paws on the ground, as this is a defensive, rather than an aggressive, act.

A misguided B misled C misdirected D misinformed


Mondjuk ezek az állítások kiderülnek/beigazolódnak az első gyakorló teszt megoldásakor.

2022. okt. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!