Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy hónap múlva nyelvvizsgázom...

Egy hónap múlva nyelvvizsgázom. :) Tanács, hogy hogyan készüljek a szóbelire Origós nyelvvizsgához?

Figyelt kérdés

2021. aug. 9. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:

A honlapon látható témákat nézd át, ha kell dolgozd ki a mintakérdéseket, és járd körül a témákat. Ha segít, nézz róluk videókat is.

Gyakorold nyugodtan hangosan is, így legalább a füled is szokja, meg te magad is. Az esetleges hibákat is jobban kihallod.

Keress képeket, és jellemezd, írd le őket. Nekem anno egy zsúfolt városi kép volt, utca zenészekkel, kutyákkal és macskákkal, pékséggel és egyéb boltokkal szegélyezve. Háttérben meg egy felhőkarcoló, szóval bőven lehetett mit mondani :D A másik opció pedig egy múzeum volt. Szóval azért kapcsolódnak a témákhoz.

Most így hirtelen ennyi jutott eszembe.

A vizsgán pedig képzeld azt, hogy egy formálisabb baráti beszélgetés lesz, és nem lesz semmi gond. Sok sikert! :)

2021. aug. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
az mennyire jó ötlet, ha a tartalmasabb képet választom még akkor is ha amaz jobban tetszik? Mert ugye tartalmas képről órákig lehet beszélni, például a tiedben fel lehet hozni, hogy mennyire és mennyire nem tehetségesek az utcazenészek, általában ezek az emberek milyen körülmények között élnek mennyit kereshetnek ezzel, stb... Nem igaz? :)
2021. aug. 9. 18:00
 3/6 ambrielcoaching ***** válasza:
Nekme még annyi jutott eszembe, hogy mérd az időt is. Meg van adva, hogy melyik feladatra mennyi időd van válaszolni, és gyakran az a legnehezebb, hogy adott időn belül válaszold meg a kérdést.
2021. aug. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3-mas, Origót csináltál te is? Csak mert úgy tudom ott 180 perc van az írásbelire és úgy osztod be ahogy szeretnéd..
2021. aug. 11. 19:50
 5/6 A kérdező kommentje:
Szóbeli témaköröket ha húzok akkor a tág téma az az például Kommnunikáció van megadva vagy azon belül olyanok is hogy például milyen szerepe van a kommunikációnak, milyen eszközöket ismerek stb..
2021. aug. 22. 07:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Az írásbelihez annyit, hogy tényleg 180 perc, de ha végig szótárazod az egészet és folyamatosan valami mást csinálsz akkor lehet csak kevés. Nem tudom a többiek mennyi idő alatt végeztek, kb 60 perccel korábban készlettem, mint amennyi volt rá. Nem rohangáltam wc-re, nem ittam minden percben és nem ettem minden másodikban, szótárban sem nagyon kellett semmit keresnem. Inkább ezek vették el mások idejét, nem az írás tart eddig. Ha ezeket előtte elintézed, szerintem simán beleférsz te is.

A másik, szótárt mindenképp vigyél, angol-magyar és magyar-angol-t is. Nem tudtam hogy lehet, de sokan post-it-eket tettek a szótárba, és bejelölték honnan van az a, honnan a b és így tovább. Nem szóltak nekik miatta. Ez is segíthet, ha előre tudod.



Nem is a beszéd a nehezebb része, hanem a gyors gondolkozás és értelmes válasz kitalálása. Ebben segít, ha a legtöbb témára felkészülsz és kész véleménnyel leszel a helyzetben, nem kell majd azon gondolkozni mit is gondolsz. Nem kell pont beszélni, elég ha leírod mit gondolsz a témáról, így már nagyjából tudni fogod mit mondj akkor.

Nekem ennek fejlesztésében a Slowly segített. Ugyan írni kell, de mindenféle példa felmerül, olyan is ami téged annyira nem érdekel.

[Hasonló dolog, én már csak a vizsga után találtam meg: Andy akár szóban is válaszolhatsz magadnak, de kreatívak és kiszámíthatatlanok a kérdések.]

Továbbá olyan dolgokat, amik te vagy dolgozz ki hosszabb esszében, akár érvekkel (a megadottak mellett, bár én ezeket meg sem néztem, iskolai fogalmazások tették ki a helyüket). Lehetnek ezek főzés, valamilyen sport, hobbi, akármi, legyen minél több ilyen dolog.


Utólag megpróbálhatod elmondani egy adott szituációban elhangzott szavaid angolul (nekem külföldi szemészhez kellett időpontot kérni a párbeszédben), ezzel erre is gyakorolva.


Képleírásnál attól függ, hogy melyikről tudsz többet mondani. Az a jobb, amelyik közelebb áll hozzád.

Például lehet egy állatokkal teli állatkert, és egy szálló repülőgép. Ha mennek az állatok, egyértelműen azt választod. De ha egy állat nem jut eszedbe és utaskísérőként dolgozol, ahol megkövetelik a szakszavak tudását angolul, akkor ne válaszd a több részletet ábrázoló képet, mert attól még nem fogsz tudni beszélni róla, míg a másikba akár beleteheted, hogy te is egy ilyenen dolgozol. Már van is értelme, a munkáról írott esszének, mert mesélheted utána.

Elképzelhetetlen szituáció ez, de a lényeg, hogy ott amelyikről többet tudsz mondani azt válaszd, és azt mond amit tudsz, ne azt próbáld amit nem. (Én egy vonatosat választottam, nem emlékszem mi volt a másik, talán valami nyaralásos. Rögtön utána nem így tettem volna, de nagy volt a nyomás. Megpróbáltam a legjobbat kihozni belőle.)


A másik fontos, hogy te irányítsd a vizsgáztatót. Ezt is lehet gyakorolni kicsit. Akármilyen képről vagy másról beszélsz, arra vidd a dolgot, amerre biztos a tudásod és nem tud kifogni rajtad. Tereld a témát. Mire kifogysz a szavakból, ott állj meg, ahol magabiztos vagy, mert bele fog kérdezni a dolgokba. (A vonatoktól az osztálykiránduláson át az osztályig/suliig jutottam, amit órákon sokszor átvettünk). Akár magadnak is kreálhatsz ilyen mindenbe belekérdező kérdéseket gyakorlásnak.


Ennyi jutott most eszembe, remélem segít valamit, sok sikert a vizsgához!

2021. aug. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!