Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szlovákiában a magyarokon...

Szlovákiában a magyarokon kívül beszélnek azért magyarul páran? (és ez a kérdés a többi szomszédos oryszágban is (Románia, SZerbia)

Figyelt kérdés
2010. szept. 28. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Szlovákiában és Romániában annyira nagy a nacionalizmus,hogy nem. Szerbiában talán a horvátok közül páran.
2010. szept. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem sem, esetleg azok akik nagy többségben magyar településen laknak egy-két szó rájuk ragad, de komolyabban vajmi kevesen szerintem.
2010. szept. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak. Akik nap mint nap magyarokkal találkoznak, és nem elfajult jobbosok, azok előbb-utóbb ragad rá valamennyi. Nekem van román ismerősöm, kölyök korában mindig magyarokkal lógott, már jó ideje kint él Amerikában, most pedig egész jól elbeszélgettünk vele.

Nem akkora a vész odaát, mint ahogy azt itt velünk elhitetik.

2010. szept. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudjátok a választ, légyszi ne írjatok hülyeséget.

Azokon a területeken, ahol többségben vannak a magyarok, ott többen is megtanulnak magyarul, főleg olyanok, akik munkájuk során sok emberrel találkoznak. Több ilyent is ismerek, van köztük pl. fogorvos, gyerekorvos, sebész, a NAGYBÁTYÁM FELESÉGE, 2 unokatesóm. Nekik a szlovák az anyanyelvük, és a magyart csak itt, ebben a környezetben, teljesen maguktól tanulták meg (semmiféle nyelvtanfolyam vagy hasonló). Tökéletesen beszélnek magyarul, azt, hogy szlovákok talán az akcentusukból lehet kikövetkeztetni, vagy hogy néha picit többet gondolkodnak egyes szavakon. Ezek az emberek szlovákul is ugyanúgy meg tudnák értetni magukat, hiszen azt minden felnőtt ember beszéli, úgyhogy abszolút nincsenek rászorulva a magyar nyelv ismeretére.Dunaszerdahelyen élek, úgyhogy még azt sem lehet mondani, hogy túlságosan közel lennénk a határhoz.

2010. szept. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok: bocsi, az első kettő válaszolóra gondoltam :)
2010. szept. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
nem számottevő. még ha tudnának magyarul szerintem akkor se szólalnának meg.
2010. szept. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
15:12 első vagyok és azért irtam,hogy nem mert akkora arra flé azantiszmitizmus,hogym ég ha azá ltalad emíltett emberk tudnak is magyarul nem boztos, ohgy megszólanak. Hiszne te is írtad csak szín magyar környezetben beszélnek magyarul vgayis ott ahol már n4m biztonságos nem... egyébként meg az átlag szlovák, román, szer és a többi akik töbségében a sjaét nemzetiségében él nme beszéli qa magyart. ugye?
2010. szept. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó: Mindenki magából indul ki. Én bárhová kerülök , MAGYAR vagyok. Sőt, állítom, hogy amíg a magyar és a szlovák politikusok nem hoznak össze valamilyen műbalhét, nagyobb biztonságban élek, mint te! Egy színtiszta szlovák közegben élő ember minek tanulna magyarul? Miért, te tanulsz szlovákul vagy románul? Nem. Még magyarul se tudsz rendesen, ahogy az írásodat elnézem. Ha valaki többségben magyarok lakta területen él, és pl. magánvállalkozása van, akkor igyekszik megtanulni magyarul, hogy jobban menjen az üzlet! Akiket írtam, csak kapásból írtam, többet is tudnék mondani. Egyébként megkérdezhetem, hogy miért ne mernének megszólalni??? Szerinted én honnan tudom, hogy tudnak magyarul? Vagy miért van az, hogy ha felhívom pl. az orvosomat, vagy bármilyen környékbeli hivatalt, egyből úgy szólnak a telefonba, hogy: Prosím,Tessék? Látszik, hogy te is csak TV-ből informálódsz. Nekem Te ne magyarázz, én születésemtől fogva itt élek, márcsak tudom, hogy hogy mennek a dolgok! Jah, bocs, Te vagy a magyarországi, Te biztos mindent jobban tudsz! Mi meg csak a hülye felvidékiek vagyunk, ugye?
2010. szept. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:D
2010. szept. 30. 16:54
 10/10 anonim ***** válasza:
ATYAÚRISTEN!!! A 7. válaszoló tákolmánya csak 3 és fél sor, de 15 percig olvastam. Ba.d meg, ne a szlovákokkal, szerbekkel, románokkal vagy akárkikkel foglalkozz, hanem tanulj meg MAGYARUL!
2012. szept. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!