Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolból ha gyengébb B1...

Angolból ha gyengébb B1 szinten vagyok milyen módszerrel és milyen könyvekkel tudnék eljutni B2 szintre?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok, diplomám miatt kellett az angol nyelvvizsga, de a legkönnyebb kombinációban tettem le (origo - szóbeli, dexam - írásbeli) mert már akkor is nehezen ment a nyelvtanulás ill. motivációm se volt egyetem alatt. Hallottam olyat, hogy ez a kombináció valójában nem felel meg az igazi B2-nek.

Évek óta már nem használom egyáltalán az angolt és már sokat felejtettem viszont kezd bűntudatom lenni, hogy teljesen kiesek belőle, mert amúgy IT területen végeztem.


Szóval keresem a leghatékonyabb módot, amivel B2 szintre fejleszthetem magam. Kérlek ajánljatok könyveket/appokat/forrásokat!


Magántanárt/sulit inkább kerülném, mert eddig mindig csak lehúztak pénzzel és semmit nem fejlődtem. 10 éves korom óta vívom a szélmalomharcomat az angollal. :(



2022. okt. 30. 11:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Először is szerintem az lenne a legjobb ha sorozattokat néznél angolul vagy YouTube videókat, Ha az angol nyelvtan nem megy akkor az oxford angol nyelvtan könyv szerintem nagyon jó (piros borítós) de 5 perces angol újságok se rosszak vagy a könyvek persze attól függ milyen szinten vagy. Meg beszélgetőpartner, szókártyák esettleg bookworms könyveket olvasni.
2022. okt. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!