Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Gyengébb hallás nyelvvizsgán?

Gyengébb hallás nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nemrég jelentkeztem Euroexam nyelvvizsgára. Jelentkezésnél amikor megkérdezték, hogy van-e gond a hallásommal, azt jelöltem be, hogy nincs, mivel nincs róla hivatalos papírom. Viszont érzhetően rosszul megy a listening, ha nem ülök közel a magnóhoz. Mit lehet ebben az esetben tenni? Van rá lehetőség, hogy az első padok valamelyikébe kerüljek?

Köszi előre is :)



2021. dec. 4. 18:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ettől nem kell tartanod, viszonylag hangosra szokták állítani a hangerőt. De amúgy persze, ülhetsz a magnóhoz közel. Nálunk nem volt ülésrend. Menj oda korán és akkor tudsz választani számodra megfelelő helyet.
2021. dec. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, és abban az esetben mi van, ha ők hívják be a vizsgázókat?(Ilyenkor ők szabják meg)
2021. dec. 4. 20:05
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem gondolom, hogy ez hallásprobléma, egyszerűen csak nem vagy benne elég rutinos. Egyébként amikor én voltam, elég hangos volt, nem volt ezzel gond. Sőt az elején van egy teszt, amikor elindítják, és megkérdezik, hogy mindenki elég jól hallja-e, akkor lehet szólni, ha nem.
2021. dec. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem hiszem, hogy ne lenne elég hangos majd, mert direkt jól hallhatóra állítják, de ha mégis gond lenne, akkor majd szólsz és megoldják. Vagy feljebb veszik a hangerőt vagy ha a többieknek az már zavaró lenne, biztos megengedik, hogy előrébb ülj. Nem ezen fog múlni, ne aggódj :)
2021. dec. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, bízom benne, hogy így lesz minden ahogy mondtátok. Gyakorolni fogok még, az biztos :)

Sajnos az iskolai magnók minőségéből indulok ki, ami aztán tényleg pocsék.

2021. dec. 5. 01:47
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én többször voltam nyelvvizsgán, nem volt gond a minőség. Viszont sokszor direkt úgy csinálják, hogy ne lehessen jól hallani. Pl. szakmai nyelvvizsgán megkérdezték az utca emberét... A háttérben a villamost jobban lehetett hallani, mint a beszédet, eléggé ki is voltam akadva. Szerencsére feleletválasztós feladat volt, és betippeltem, és így átmentem.
2021. dec. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
#6 Nekem pont a háttérzajokkal van gondom, nemcsak angolul, hanem magyarul is, ha megy a TV, rádió, akkor sokszor nem értem, mit mondanak nekem. :(
2021. dec. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Általában nekem is azok vonják el a figyelmem, vagy pedig a dobozhang minőség, de bízok a legjobbakban:)
2021. dec. 5. 12:16
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

Te is ma voltál nyelvvizsgán? Neked hogy ment a listening? Én a 2. feladatot nagyon elszúrtam.

2021. dec. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Szia, ne haragudj hogy most válaszolok, de nyugi, az nekem is pocsék lett :')

De bízok a szerencsémben, hogy a 3.al felhúzom a pontszámot

2021. dec. 26. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!