Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Legkevesebb mennyi ideig...

Legkevesebb mennyi ideig érdemes magántanárhoz járni angolból, hogy meglegyen a középfokú vagy legalábbis elérjek egy magabiztos tudást?

Figyelt kérdés

Általánosban és gimiben tanúltam angolul. Végülis sok mindent tudtam, csak már az évek alatt nagyon megfakult a tudásom és nagyon passzív, nincs lehetőségem használni.


De úgy is feltehetném a kérdést, hogy heti 1x 1,5 óra magántanárhoz járással mennyi idő alatt illik eljutni egy ilyen szintre, ha valaki átlagos nyelvérzékkel rendelkezik?


2010. szept. 28. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Az sok mindentől függ, elsősorban Tőled. Szerintem járj a magántanárodhoz, úgysincs időhöz kötve, hogy te most mennyit tanulhatsz nála. Ő egyébként úgyis látni fogja, hogy mennyit haladsz, milyen szinten vagy. Egyébként vannak akik a semmi tudásukat is magabiztosan használják. Az elején picit belé kell majd rázódnod, de pár óra után elő fognak jönni a régi ismeretek. Sok sikert :)
2010. szept. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Erre abszolut nem lehet válaszolni, hiszen nem tudjuk, hogy mit tudsz. Azt se, hogy hány éves vagy és hány évet hagytál ki. És azt se, hogy mennyi időt szánsz otthoni tanulásra.
2010. szept. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 29. 14:55
 4/5 anonim ***** válasza:

"Legkevesebb mennyi ideig érdemes magántanárhoz járni angolból, hogy meglegyen a középfokú"


Szerintem semennyi ideig, én se jártam magántanárhoz, meglett a felsőfokúm, pedig nyelvtehetség se vagyok.


"heti 1x 1,5 óra magántanárhoz járással"


Szerintem heti 1 tanórával a hét során felejtesz annyit a következő óráig, hogy max. szinten maradsz, de nem fejlődsz.


Naponta kell az idegen nyelvvel foglalkozni, akár csak fél órát. Nulláról 500-600 óra a középfok. Aki naponta egy órát foglalkozik a nyelvvel, az tehát (nulláról) másfél év alatt jut nagyjából középfokú szintre.

2010. szept. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, elgondolkodtatott, amit írtál.
2010. szept. 30. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!