Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri levelezőn angolt vagy...

Megéri levelezőn angolt vagy oroszt tanulni?

Figyelt kérdés

Először elmondom mi van:

23 éves vagyok

Érettségi

Nyelvek:

Román középszint

Orosz középszint

CAE C1 nyelv vizsga



Elmondanám mire gondoltam:


Angol vagy esetleg orosz szakot választani levelező formában majd mesterképzésen fordítást tanulni.


Megéri ezt 23 évesen elkezdeni? Belegondolva mire végzek az egésszel, szinte 30 vagyok. Kell majd valakinek egy "friss" diplomás közel harminchoz fordítói területen?



2022. okt. 31. 11:25
 1/2 anonim ***** válasza:
66%
A forditas nem nagyon fugg a kortol. Illetve annyibol, h a korral tapasztaltabba valhat az ember. Amennyiben levelezon vegzel egy nyelvszakot, akkor szinte biztos lehetsz benne, h nem a diplomaval kapod meg az ahhoz (a forditashoz) szukseges tudast. Hiszen sok esetben a nappalin sem szerzi meg az ember a kellokeppen eros nyelvismeretet. Illetve nagyon sok mulik az egyenen. Viszont ha Neked a papirra van szukseged, akkor csinald! 23 evesen meg barmibe belekezdhetsz, de ebbe meg foleg. Sot, idovel, az egyetem alatt meg is valtozhatnak a terveid, jobban belelatsz abba, h mihez tudsz majd kezdeni, illetve olyan ismerosokre is szert tehetsz, akik teljesen mas, esetleg jobbnak igerkezo iranyba terelnek. Ha most nincs jobb otleted, de elkezded, majd Te magad fogod meglatni, h mire lesz jo az a papir kesobb. Ha en most 23 eves lennek, es jol tudnek nyelveket, biztos, h nem szeretnek ebben az orszagban (M.o) elni es dolgozni, de termeszetesen, ha Neked ez a terved, 30 eves korodban is lehetsz keresett fordito. A forditashoz nem csak nagyon jo nyelvtudas szukseges, hanem tobb mas kepesseg is, amit el lehet sajatitani, de nem art, ha mar megvan benned. Ha van idod, kedved es turelmed, nyugodtan elkezdhetsz egy levelezo szakot, az sosem keso. 33 eves korodra nagyon fiatalnak fogod latni a mai 23 evedet, es akkor mar biztosan fogod tudni, h nem volt keso :)
2022. okt. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nyelveket nem lehet levelezõn elsajátítani, tudharnád a román és az orosz után.

Szerintem keress inkább egy gyakorlótársat, vagy egy tandem partnert, és oroszul tanítsd az angolért cserébe.

2022. okt. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!