Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok, felsőfokú...

Mit gondoltok, felsőfokú német nyelvtudás után mennyi idő lenne rendszeres tanulással megtanulni legalább középfokon svédül vagy norvégul?

Figyelt kérdés
Ha nem is naponta, de kétnaponta biztos időt tudnék szakítani a tanulásra. A német jól megy, szeretem is, ezért is gondoltam egy másik germán nyelvre.

2022. nov. 9. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

A svéd kiejtése elég nehéz. A norvégból meg van Bookmål meg Nynorsk változat, de attól hogy megtanulod az előbbit, még nem biztos, hogy érteni fogod az utóbbit beszélőket...

Szóval egyik sem könnyű nyelv a kiejtés miatt. Az, hogy jól beszélsz németül segíthet ugyan valamennyit, de ettől még nem lesz egyik sem annyival könnyebb, mintha nem is tanultál volna már németet.

2022. nov. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%
Kb. annyi, mint nélküle. A németnek nem sok köze van svédhez, norvéghoz: amennyit segít a közös szókincs, annyi munkát jelent megtanulni, hogy máshogy kell kiejtened, más a jelentés.
2022. nov. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gondolom, ugrani fognak a "nem sok köze van" megjegyzéshez: persze két germán nyelvről van szó, de tanulás szempontjából írtam ezt.
2022. nov. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!