Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem tudom, hogy közép vagy...

Nem tudom, hogy közép vagy felsőfokra menjek? (angol)

Figyelt kérdés

tavasszal szeretnék languagecert nyelvvizsgát tenni. eddig a középfokon gondolkodtam. csináltam feladatsorokat és egy próba nyelvvizsgát is mindig 80% körüliek lettek. kíváncsiságból csináltam pár felsőfokú feladatsort (más nyelvvizsgákból is ) és jól mentek, ahogy néztem elvileg lettek a szükséges eredmények. ez miatt nem tudom, hogy középre menjek vagy próbálkozzak a felsővel. nem akarok pénzt kidobni, de nem is akarom az időt húzni a középpel, ha a felső is menne már. bár az beszédtől félek , mert nem vagyok elég kifejező és beszédes(magyarul sem), nem szeretnék ez miatt elbukni.

szerintetek?



2022. nov. 17. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább egy angoltanár tudna segíteni reálisan megsaccolni, hogy milyen szinten állsz. Szerintem érdemes lenne megkérdezni a tanárodat, vagy ha már nem középiskolás vagy, akkor egy ilyen felmérés erejéig invesztálni. Nekem annak idején 90% körül sikerült a B2, aztán nem sokkal később a C1 éppen hogy meglett. Igaz, nagyon fiatal voltam, és még hiányozott az az általános műveltség, ami a felsőfokú nyelvvizsgához szükséges. Angolból mindenesetre nem szabad lebecsülni a B2 és C1 közti különbséget, leginkább szókincs tekintetében. Ha nem akarsz kockáztatni, tényleg beszélj egy nyelvtanárral!
2022. nov. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Sztem közép
2022. nov. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még gyakorolj, és majd meglátod tavaszig. Ha akarsz, készülhetsz felsőfokra is, és aztán a végén amikor ténylegesen jelentkeznél, akkor attól még elmehetsz középre, ha még is úgy látod jobbnak. Amúgy én anno pont így voltam, és végén középre mentem, és meg is bántam, hogy nem rögtön felsőfokra mentem. Szerintem tavaszig még van időd, szerintem ha elkezdesz a felsőfokra készülni, abból nem fog hátrányod lenni.
2022. nov. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd rossz néven, de ha kész lennél a felsőfokra, a középfokú feladatsoron is már most sokkal jobban teljesítenél mint 80%. Számolj azzal, hogy egy vizsgaszituáció mindig stresszesebb, mint az otthoni gyakorlás.
2022. nov. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Én a biztosra mennék. Úgy nézz ki hogy jelenleg a középfokot biztosan megcélozhatód. Ha az megvan akkor még rátanulsz 1-2 évet és mehet a felsőfok is.
2022. nov. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!