Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megmagyaráznátok az alábbi...

Megmagyaráznátok az alábbi német mondatokat?

Figyelt kérdés

Érzelmi reakció: von+D

Ich zitterte vor Kalte. (umlaut lemaradt, remegtem a hidegtől.

Ich ekelte mich vor ihm - undorodtam tőle.

Es graut mich vor Spinnen. - Iszonyodom a pókoktól.


A kérdésem az utolsóhoz, miért nem Ich graue mich vor Spinnen?

Nem értem az "es"-t, de tudom, hogy mi az.

Esetleg még az, hogy a zittern ige miért nem "sich"-es ige? Hiszen "rettegem magamat".



#német #siches
2022. nov. 20. 14:28
 1/1 anonim ***** válasza:

En tanultam nemetul, iskolaban is, es Nemetorszagban is. Nem vagyok nemettanar. Igerem, nem is leszek:)


Az a velemenyem, hogy azt, hogy melyik ige sich-es, es melyik nem, csak rengeteg gyakorlassal, leginkabb hallas utan (mondatokban, szovegkornyezetben termeszetesen) es sok-sok kulonbozo szituacioban lehet jol megtanulni. Hiszen nem mindig egyezik meg azzal, amit mi gondolnank rola, illetve ahogyan a magyar nyelvben mondanank. Ezert nincsen ertelme megkerdezni, hogy miert, vagy miert nem sich-es az ige.


Ugyanezt tudom mondani az Es graut mich von + Dativrol. Ez egy kifejezes, amit meg kell tanulni, sok gyakorlassal, tobbszori hallas utan. Nem ugy van nemetul felepitve a kifejezes, mint magyarul. Az csinal velem valamit, az okoz nekem valamit, kivalt belolem valamit, es nem en csinalok valamit, nem en cselekszem, mint ahogyan magyarban, (hogy iszonyodom, undorodom.)


Magarol az "es" -rol lehet sokat olvasgatni, hogy mennyire sok mindenre hasznalja a nemet, de szabalyok megtanulasa, (bemagolasa) helyett sokkal egyszerubb elfogadni, es leutanozni. Es regnet, es handelt sich um, es ist mir kalt... Kell egy alany, es ha amugy nincs, akkor ezaltal lesz. Erdemes inkabb nagyon figyelni, hogy hogyan mondjak nemetuk a kifejezeseket a mondatban, mint analizalni. De tudom, es elfogadom, hogy vannak olyan tanulok, akiknek szukseges a megertes is. (Deduktiv vagy induktiv tanulas)


Szamomra konnyebb csak sokat hallgatni a nyelvet, es az agyam osszerakja magatol a szabalyt, levonja a kovetkeztetest. A lakotarsam sokat szenvedett a nemettel, es mindig azt mondtam neki, hogy nem szabad magyarul gondolkodni amikor nemetet tanul, es hogy engedje el azt, hogy mindent meg kell ertenie, hogy miert van ugy. Inkabb utanozza le.


Nagyon, de nagyon elnezest kerek azert, hogy nem tudtam megmagyarazni, es kivancsian varom a nemettanarok valaszat is a kerdesre.

2022. nov. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!