Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hany nyelven érdemes tudni ha...

Hany nyelven érdemes tudni ha egyiket sem használom minden nap az angolon kívül?

Figyelt kérdés

#angol #4nyelv
2022. nov. 27. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Minél többön. Bajod nem lesz belőle... De ha azt kérdezed, tanuljál-e több nyelvet, ha amúgy sem használod akkor a válaszom: nem. Fordítsd másra azt az időt.
2022. nov. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

Egyet sem. Már lejárt az az idő, amikor azzal lehetett flesselni, hogy ki hány nyelven beszél illetve kinek hány könyve van otthon. Amikor ez még divat volt, akkor nagyon alacsonyan volt a mérce (mai fogalmak szerint a legtöbb "sok nyelven beszélő" valójában alig makogott a sok nyelvén A2 szinten).


Ma sokkal többet számít, hogy milyen jól beszélsz angolul, illetve ha van egy célországod, pl Németország, akkor milyen jól beszélsz azon az egy plusz nyelven. Tehát a minőségre/mélységre utazz, ne a mennyiségre.


Ugyanígy a kömyvekkel: többet ér 20 elolvasott könyv, mint 2000 polcon lévő.

2022. nov. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Hát amíg nem beszélsz az adott nyelven, addig nehéz is használni. Honnan tudod, hogy pl. a németet nem használnád soha?
2022. nov. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem a 2-esnek van igaza.

Sokkal többet ér, ha nagyon jól beszélsz angolul, és mellé még ugyanolyan jól egy másik nyelvet.

Hiába beszélnek sokan már angolul, a többségnek vagy kiejtése gyenge, vagy szókincse, vagy sok hibát vét. Még mindig borzasztóan ritka, aki tényleg nagyon jól beszélsz.

2023. febr. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

Amennyi neked örömet okoz.


Bevallom, én oroszul előbb tanultam meg folyékonyan, mint angolul. Sőt, előtte a németet ismertem meg. Soha nem éreztem volna, hogy hátrány lenne, sőt! Szerintem érdemes az angol után 2-3 nyelvet, még ha a 3. nyelvet csak "makogod" ahogy az előttem szólók írták. Hogy miért? Nekem mindig örömet okozott, ha találkoztam külföldiekkel és az anyanyelvükön pár szót, kifejezést tudtam nekik mondani, ez jó benyomást kelt. Örömet okozott az is, amikor hallom véletlenül a villamoson, buszon, hogy mellettem szerbül vagy szlovákul beszélnek és értem a beszédük egy részét az orosz miatt. A nyelvtanulás tud öröm is lenni. Nem felvágni kell azzal, hogy ki hány nyelvet beszél, ez jogos a kettes válaszolótól (apropó, mit jelent az, hogy beszélsz egy nyelvet?), de nem is szabad azt mondani, hogy a nyelvtanulásban csak a felvágás az öröm. A nyelvtanulásban a tanulás a valódi öröm :)

2023. febr. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 NTBS ***** válasza:
65%
Egyen sem. Fejleszd az angolodat inkább.
2023. febr. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!