Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kell angolul naplót...

Hogyan kell angolul naplót írni? Valami minta hozzá?

Figyelt kérdés
Angolul kellene írni naplót 3 napunkról a szünetből, hogy hogyan telt, leírva külön a napokat. Hol találok ehhez valami sablont? Vagy tudna valaki segíteni? Esetleg adni egy mintát, ami alapján elindulhatok? Előre is köszönöm és kellemes ünnepetek mindenkinek!
2008. dec. 25. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Irdmeg magyarul aztán www.webforditas.hu
2008. dec. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
... és utána ne csodálkozz, ha kapsz egy jó nagy karót. :( A webforditas.hu-t csak nagyon egyszerű mondatoknál szabad használni, és akkor sem biztos, hogy jól fordítja le.
2008. dec. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A webforditas.hu-t ismerem és sajnos elég helytelenül fordít, szóval az csak kiegészítésnek jó, vagy ha utána át tudom írni (akkor meg meg is írhattam volna).

De azért köszönöm.

2008. dec. 25. 18:29
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég kötetlen a napló műfaja. Először leírod a dátumot:

Wednesday 24 Decemeber 2008

Utána felsorolod, hogy mik történtek aznap. Mindegyikről legyen egy szép egész mpndat. Pl. kezdheted azzal, hogy ma ...-kor keltem fel, végre aludtam egy jót, aztán vendégek jöttek, régen láttam őket stb. Szívesen írok többet is, csak nem tudom, hogy milyen szinten tanulod az angolt. Ezt a feladatot meg lehet oldani már fél év angoltanulással, de 5 éves tanulással is, nyilván akkor jóval bonyolultabb mondatokat várna a tanár.


-falcon- (amúgy a 2. válaszoló)

2008. dec. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Húúú, nagyon szépen köszönöm. Kedves vagy, hogy segítesz! Végzős gimis vagyok, nagyjából tudom, de ez nem igazán megy. Mármint a naplózás. :S
2008. dec. 25. 19:08
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Azt kell a naplodban leirni, ami a nap folyaman tortenik veled. Hiaba gondolod, hogy felesleges esetleg valami, mert nem annyira fontos, ird csak le.

A tanarnak az lesz a lenyeg, hogy irjal, sokat, mindenrol, es minel tobb szot hasznaljal, minel jobban hasznaljad a szokincsedet.

Kulonben ha nincs nagyon programod, akkor kolthetsz is, kitalalhatsz dolgokat, ha tenyleg nem tudod mar, hogy mit irjal.

Ird le, hogy sielni mentetek! Talalj ki hozza meset, ha van hozza elegendo szokincsed, igy:

Reggel 5 orakor indultunk Ausztriaba a testveremmel es ketto baratunkkal sielni. A szuleink itthon maradtak, ok majd holnap jonnek utanunk. A kicsi feher, Hopehely nevre hallgato kutyamat itthon kellett hagyni, hiszen mit csinalna nyomorult amikor mi sielunk, es amugy is nagyon szereti a meleg lakast. Amikor pakoltam, szinte sirt a kutyuskam, de megigertem neki, hogy hozok valamit Ausztriabol!

Mar ejjel alig tudtam aludni, hiszen regota a sielesre vartam!

Vegre elindultunk, a tesom es a baratok inkabb snowbordozni tudnak, iden en is megprobalom, de nekem inkabb a sieles megy.

Ausztriaban hatalmas a ho, mar egeszen a hatartol kezdodoen. Felrakattak a holancokat is velunk. Sokat nevettunk az uton, aztan vegre megerkeztunk az apartmanba, amit meg a neten foglaltunk le. A hazineni forralt borral vart minket, es megmutatta a szobankat...

Igy kezd el a naplodat, kulonben mennyit ker egy napra a tanarod? Egy oldalt spiral fuzetben?

Eloszor magyarul irjal, utana forditsad le.

2008. dec. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Angolul is ugyan ugy kell naplót írni mint magyarul! Csak más a nyelv, nem értem ehez minek kell sablon? Leírod a dátumot aztán mehet a szöveg!
2009. szept. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Csillagom! Először is: nem kell az ilyen nagyon okos emberek oltása, mint a tied!

Másodszor: nézted a kiírás dátumát, illetve elolvastad a kérdésem magyarázó szövegét is? Ha ezek nem sikerültek volna, akkor javaslom, hogy ülj vissza általános iskola első osztályba. Egyébként a többiektől kaptam hasznos választ és 5-ösre meg is írtam. :D De mint utaltam rá, ennek már több hónapja, még 2008-ban kérdeztem. Minden jót!

2009. szept. 5. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!