Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek az angol vagy a...

Szerintetek az angol vagy a német könnyebb? Miért?

Figyelt kérdés

2022. dec. 6. 01:57
A kérdező szavazást indított:
Angol
Német
30 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Angolnak könnyebb a nyelvtana
2022. dec. 6. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem a német. Mondom ezt úgy, hogy angolul folyékonyan tudok, németül meg valahol B2-C1 körül lehetek.


Németben egyszerűbb a kiejtés, a helyesírás, és a nyelvtan, mivel több mindenre van szabály, nincs rengeteg igeidő, és a nyelv logikája, a szókincs és a különféle kifejezések, mondások jobban hasonlítanak a magyarra földrajzi közelség és közös történelem miatt.


Az angol csak azért tűnik könnyebbnek (és azért tudom én is folyékonyan, míg a németet még nem) mert kiskorunktól fogva ki vagyunk téve az angolnak a meséktől kezdve a dalokon át a számítógépes játékokig, de egyébként a teljes nyelv egy logikátlan zűrzavar, amit szerintem csak akkor tudsz jól megtanulni, ha úgymond vele nősz fel.

2022. dec. 6. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%
Könnyebb nyelvtan, több és érdekesebb forrásanyag, Netflix, YouTube, oktató anyagok, nagyjából minden angolul van alapjáraton. Ráadásul a hangzása is jobb, mint a németnek (amitől a hideg kiráz, ha meghallom).
2022. dec. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy középfokú szintig az angol könnyebb (egyszerűbb a nyelvtan, nincs pl. melléknévragozás, és hiába van sok ideidő, azok teljesen logikus felépítésűek). A középfok és a felsőfok (pláne C2) közötti ugrás viszont a németnél szerintem sokkal kisebb, mint az angolnál.
2022. dec. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban attól függ, hogy melyiket szereted jobban, mert azt eleve szívesebben fogod tanulni, így több időt fektetsz bele, ezért gyorsabban fogsz fejlődni, több lesz a sikerélmény, ami még tovább hajt, stb.


Ha elfogulatlan próbálok lenni, azt mondom, hogy - ha a kiejtés és a helyesírás közötti különbségek nem rémisztenek el, akkor - eleinte az angol könnyebb, a német nehezebb (a ragozások miatt), később viszont az angol egyre bonyolultabb lesz az igeidők miatt, a német viszont már nem tudja hova bonyolítani a ragozásait, inkább csak újabb szavakat kell megtanulni és ráhúzni őket ugyanazokra a szerkezetekre.

2022. dec. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

#5: "később viszont az angol egyre bonyolultabb lesz az igeidők miatt"

Az igeidők rendszere egyáltalán nem bonyolult, nem ettől vagy más nyelvtani összetevőtől lesz később nehezebb az angol, hanem a lexikális dolgoktól: szókincs, kifejezések, képletes kifejezések, phrasal verb-ök.


A németben viszont a főnevek nemét és többes számát még C1-en túl is meg kell tanulni, hiszen nem lehet semmiből sem levezetni őket. Nyilván ezen a szinten a ragozás már rég nem probléma, de ha nem ismered egy főnév nemét és/vagy többes számát, akkor bajban vagy. Az angolban azt a maroknyi rendhagyó többes számú főnevet (men, women, feet, geese, stb.) már B2-re is tudni kell, ahogy a rendhagyó igéket is, így B2 fölött ezekkel már nincs dolga az embernek.


A kiejtés tekintetében az angolt szokták nehezebbnek tartani, de az az igazság, hogy ha valaki szépen szeretné a németet beszélni, akkor abba is ugyanannyi energiát bele kell tennie. Ki gondolná, hogy pl. az Admiral vagy a Land szót t-vel ejtik, nem d-vel? Vagy a Zug szót k-val, nem g-vel? Vagy hogy a Rad szó épp úgy hangzik, mint a Rat?


Emiatt az is csak részben igaz, hogy a német helyesírás következetesebb az angolnál, mert jobban tükrözi a kiejtést.

2022. dec. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az igeidők rendszere egyáltalán nem bonyolult"

Hát azért a némethez képest igenis bonyolult. Amikor feltűnik, hogy már a 4. jelenidőt tanuljuk, akkor azért kezd aggódni az ember, hogy vajon hol lehet a vége... :)

Még később igen, tényleg főleg a szókincs, meg amiket írtál.

2022. dec. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Ugyanmár! A német hat igeideje megfelel az angol hat nem folyamatos igeidejének (legalábbis képzésük tekintetében). Ezeknek a képzését és használatát nem sokkal nehezebb megérteni, mint a német megfelelőikét.

Ha tehát ezeket valaki megértette, akkor a nehezén már bőven túlvan, mert akkor már csak a folyamatos változataik maradtak, melyek képzése és használata már nem egy nagy kihívás, hiszen mind egy kaptafára megy. Ennél még szerintem a német Konjunktiv I és II. használata is nehezebb ("Die Bücher seien gelesen worden" és társai).

Szóval összességében nem gondolom, hogy az angol 12 igeidejének megismerése sokkal nagyobb nehézséget jelentene, mint a német 6 igeidejének (plusz a kötőmód) megismerése.

Tudom, ezzel a 12 igeidővel jól lehet riogatni a nyelvtanulókat, de igazából nem ez az angol rákfenéje.

2022. dec. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
56%
Talán az angol.
2022. dec. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Thunderfairy ***** válasza:
29%
Úgy tudom hogy ha az angol után tanulod akkor a német nehéz lesz. Tehát angol-német tanulás esetén előszőr a németet kell tanulni.
2022. dec. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!