Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németet magyarról vagy angolró...

Németet magyarról vagy angolról könnyebb tanulni?

Figyelt kérdés

Magyar anyanyelvű vagyok, de angolul is jól tudok, franciát angolról tanulom, így jobban ráállt az agyam.


Némettel még csak most kezdek majd ismerkedni, van valakinek erről tapasztalata? Melyikkel könnyebb? Gondolok itt a nyelvtanra, szavak hasonlóságára, stb..



2021. jún. 19. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Most az a kérdés, hogy angol könyvből érdemes-e németet tanulni?
2021. jún. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
A nyelvtan közelebb áll az angoléhoz, a szókincs egy része is, viszont a nyelv logikája és a szóhasználat a magyaréhoz áll közelebb.
2021. jún. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem magyarul jobban meg lehet érteni a nyelvtani szabályokat, több a párhuzam, mint az angollal.
2021. jún. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
nekem angol után esélytelen volt a német, annyira kötött a szórendje, képtelen voltam tartani magam hozzá, egy tőmondatot se tudtam önállóan összerakni
2021. jún. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Én kínaiul tanulok úgy, hogy az angol a közvetítő nyelv. Először olyan furának tűnt, azt gondoltam nehezebb lesz stb., de azt kell mondjam, hogy sokkal egyszerűbbnek érzem így. Főleg a nyelvtan esetében érzem azt, hogy az angolon keresztül sokkal jobban megértem és van mihez kapcsolni. Mivel az angol is egy tanult nyelv, ezért jobban tisztában vagyok a szakkifejezésekkel, jobban megértem a nyelvtani magyarázatokat és a példákat. A magyar pedig csak az anyanyelvem és emiatt nincsenek is mélyebb ismereteim a magyar nyelvvel kapcsolatban, pláne nem a nyelvtanáról, nem ismerem a szakkifejezéseket stb. Úgyhogy nekem eddig az a tapasztalatom, hogy így számomra könnyebben megy a nyelvtanulás.
2021. jún. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

#5

Nem ellened irányul, de az a magyar oktatási rendszer hiányossága, hogy általánosságban nem ismerik a magyarok a saját nyelvük nyelvtanát. Én pl. azért tanultam mindig is sokkal könnyebben nyelveket, mert a nyelvészeti szakkifejezéseket ismerem, mert jól megtanították az iskolában.

2021. jún. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%
6-os Igen, ebben egyetértek. Mi gyakorlatilag semmi érdemlegeset nem tanultunk az általános iskolai és középiskolai nyelvtan órákon. Lehet valahol azért ennél picit jobb a színvonal, nem tudom. Általános iskolából semmire nem emlékszem, gimiben pedig csak mondatokat elemeztünk és végigvettük az érettségi tételeket. Angolból sem volt mondjuk sokkal jobb nálunk az oktatás, de azzal egyértelműen többet foglalkoztam magam is és anglisztikán tanultam és tanulok, így az angolon keresztül nekem jobban működik.
2021. jún. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!