Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A "no, you're going to take a...

A "no, you're going to take a shower" mondat csak ebben a formában helyes?

Figyelt kérdés

Egy YouTube videóban találtam ezt a kifejezést, ami ha jól értem, kb ezt jelenti:


"Nem, te mész fürdeni".


Ott van benne viszont "take" szó, ami azt jelenti, hogy "vesz", vagyis veszed a zuhanyzást.


De, ha csak annyit mondok, hogy "no, you're going to a shower" az helytelen?


2022. dec. 6. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen mert itt ez azt jelenti hogy "Nem, te fogsz menni fürdeni/Nem, te fogsz egy zuhanyt venni". Úgy képzeld el mintha valaki rád szólna hogy igenis fürödj. Az utolsó mondatban csak annyit mondtál hogy "Nem, te mész egy zuhanyzóba" aminek így nem igazán van értelme. De ezt ne vedd készpénznek, C1 angolom van de nem vagyok angoltanár/nyelvész :P
2022. dec. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

A take a shower ill. have a shower azt jelenti: letusol.

A shower önmagában főnév, jelentheti a tusolást magát vagy a tusolót, de záport is.

A "no, you're going to a shower" azt jelenti: Nem, te mész egy tusolóba. Ez elég furán hangzik, nem?

A "no, you're going to take a shower" pedig azt jelenti: Nem, te (igenis) le fogsz tusolni.


A take egy csomó kifejezésben használatos, nem érdemes a 'vesz' jelentést beleerőszakolni, pl.

I take my temperature – Megmérem a lázam

Take my advice – Fogadd meg a tanácsom!

Take the chance – Vállald a kockázatot!

We take turns riding the horse – Felváltva lovagolunk.

2022. dec. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Szép napot kívánok nektek

2022. dec. 6. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!