Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hany ev megtanulni olaszul...

Hany ev megtanulni olaszul kozepszinten ?

Figyelt kérdés
Heti 2 nap 1 óra tanulással hany ev kell egyedül tanár nélkül?
2022. dec. 6. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:
33%

6-8 év alsó hangon.

Spanyol kéttannyelvűbe jártam, ami azért nehézség és tanulhatóság szempontjából eléggé hasonló az olaszhoz. Első évben volt heti 19 spanyol óránk, 36 héten keresztül. És így se sikerült mindenkinek középfokúznia első év végén, annak ellenére, hogy nem egyedül tanultunk, hanem több tanárral, köztük anyanyelvi lektorokkal is.

Ez ugye 684 tanítási óra, tehát 513 óra. Ha heti két órát szánsz rá, vagyis évi 104 órát, már az is kb. 5 év. És akkor csak ahhoz viszonyítottam, amit én a suliban tanultam (tanárokkal!), az otthoni tanulást, ami még legalább feleannyi volt, számba se vettem.

Nyilván nagyon függ az egyéni képességeidtől is, de ha csak ennyi időt tudsz rászánni, tényleg hosszú évekkel kell számolnod.

2022. dec. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%

Spanyol után gyorsan megy, mert sok a hasonlóság (ha el tudod magadban különíteni és nem kevered össze a két nyelvet), alapból meg az van, amit 1. írt.

Spanyol után viszont elvileg nagyon könnyű kell, hogy legyen.

2022. dec. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyedül nincs rá nagy esély. Az első jól mondta.
2022. dec. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!