Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy idegen nyelv tanulásnának...

Egy idegen nyelv tanulásnának mikor van vége?

Figyelt kérdés
Ha valaki eljut pl. C2 szintre, akkor elmondhatatjuk, hogy kimaxolta az idegen nyelvet, és onnantól fogva vége van a tanulásnak?
2022. dec. 9. 03:50
 1/10 A kérdező kommentje:
*tanulásának
2022. dec. 9. 03:50
 2/10 A kérdező kommentje:
*elmondhatjuk
2022. dec. 9. 03:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Bőven C1 felett külföldre költöztem. Minden nap (!) tanulok új kifejezéseket, javítok a kiejtésemen, stb. 20 éve tanulok és nem hiszem, hogy abba fogom hagyni. Attól függ neked mi a célod. Én itt akarom leélni az egész életem, szóval nincs olyan, hogy felesleges szó. Mindent tudni akarok, minél jobban.
2022. dec. 9. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Soha!


De ez nem csak az idegen nyelvre, hanem mindenre minden körülmények között igaz. Semmilyen területen nincs olyan, hogy az ember már mindent tud, és semmi újat ne lehetne neki mutatni. Még az anyanyelven sem. (Pláne, ahogy elnézem az emberek helyesírását ezen a fórumon...)

2022. dec. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából soha :D


Bocsi ha kiábrándító .


Egyébként én ezt akkor fogtam fel, mikor letettem a középfokú angolt, rájöttem, ez is milyen kevés, majd bele fogtam más nyelvekbe is. És mai napig is van meglepő szó . Itt élek, de a mai napig találkozom üzleti partnerek kapcsán olyan szavakkal , amin el kell gondolkodnom :D Párszor elképzeltem, hogy kiköltözöm, de olyan furcsa, hogy más ismeroseim nem is tanultak adott nyelven, elvannak, én meg azon parazok, meglennek e ott :))

2022. dec. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az anyanyelveden is tanulsz mind halalig.
2022. dec. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Soha, mindig tanulsz új kifejezést
2022. dec. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az anyanyelveden sem ismersz minden szót, nemhogy egy idegen nyelven. Mindig tanulhat az ember új dolgokat.
2022. dec. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az idegennyelv-tanulás igazából soha nem ér véget. Egyrészt a meglévő tudást folyamatosan életben kell tartani, hogy szinten maradj, másrészt a világnyelvek olyan gazdag szókincsűek, hogy azok teljes elsajátítása lehetetlen. A kiejtésen is mindig lehet csiszolni. Én Nagy-Britanniában találkoztam olyannal, aki 25 éve vándorolt ki oda, és még én is meghallottam az akcentusát.
2022. dec. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Soha.

Még az anyanyelveden se fogsz tudni soha mindent, mindig lesznek újdonságok.

2022. dec. 10. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!