Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Idegen nyelv tanulásnál...

Idegen nyelv tanulásnál melyik a fejlesztöbb: olvasni az adott nyelven vagy inkább filmet nézni, szöveget hallgatni?

Figyelt kérdés

Az olvasás folyamatos szótárazással írtó lassú és fárasztó, de legalább értem és így élvezhetö. Míg szöveghallgatásnál többnyire elvesztem a fonalat...

de az is zavar, ha csak egy részét értem.



2013. júl. 3. 12:21
 1/10 anonim válasza:
Néz sorozatot, filmet nem magyar felirattal. Ha nem értesz egy szót, leállítod és használsz fordítót.
2013. júl. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nézz*
2013. júl. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
adott idegen nyelven nézz filmet ugyanazon a nyelven felirattal. így gyakorlod a szövegértést olvasott és hallott formáját is. ha nem értesz egy egy szót akkor szótárazzol, de a cselekmény folyása alapján illetve a karakterek viselkedése alapján érthetőbb mint ha csak ovlasnád
2013. júl. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nézz sorozatot úgy, hogy alul van az idegen nyelv, felül a magyar, és ha valamit nem értesz, akkor fölülre pillantasz.
2013. júl. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
jó a filmnézés, de csak azzal nem fogsz tudni jól megtanulni semmilyen nyelven, vagy ha igen hosszú évek, az olvasás csak eleinte fárasztó, viszont sokkal hamarabb gyarapíthatod vele a szókincsed és pár oldal után észreveszed, hogy ugyanazokat a szavakat látod másodszor harmadszor. egy nap 10-15 új szó reális. sok sikert
2013. júl. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors kommenteket.

Eddig szöveghallgatással próbálkoztam, de az állandó elakadások miatt áttértem az olvasásra.


5/5-töl szeretném még megkérdezni, hogy egy síma életrajzi regényben - ez az elsö, amit idegen nyelven olvasok - , itt ugye tömöttek a sorok és soronként kb. 1 ismeretlen szó van, ill. amiben bizonytalan vagyok és amit rögtön be is ütök a szótárba.

Oldalanként ez 30-35 szó.

A kérésem, hogy már ebben a regényben javulni fog ez az arany, vagy csak a következö könyvben, ha ezen átrágtam magam?


(Egyébként nagyon izgalmas könyv, azonnal elolvasnám magyarul, ha megvolna... , igy aztán van esély rá, hogy végigcsinálom, mert eddig mindegyiknél feladtam.)

2013. júl. 3. 14:37
 7/10 A kérdező kommentje:

5-ös hozzászólónak még annyit:


A szótárazás nem zavar korántsem annyira, mégha lassú is,

mint amikor pl.egy riportban nem értem a szöveget és pörög tovább és én már rég lemaradtam róla. Èn szeretném pontosan tudni, mit mondott.

Sorozatokat nem nagyon szoktam nézni, a valóság jobban érdekel.


Ilyen szempontból nekem az olvasás megnyugtatóbbnak tünik.

Visszaugrok, megnézem, stb.

Csak ideje és türelme legyen az embernek!

2013. júl. 3. 14:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mind az olvasásértést és a hallás utáni értést is fejleszd,mindekettővel más készséged fejlődik.Nem tudom milyen szinten állsz,de egy nyelvvizsgán mindkettő elengedhetetlen. :)

és hogy miért mondom ezt?:D tapasztalatból.. szeretek angolul olvasni könyvet,oldalakat, cikkeket és közben ha szükséges a szótárt használom,de mostanra már elég jól értem a szövegeket Leírva!

a hallás utánim meg sehol XD szóval nem tudok felsőfokúra menni,mert a hallás utánim miatt, úgy érzem, igencsak meghúznának,mert annak is meg kellene lennie egy 50%osnak :D

2013. júl. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
50%
Én filmet szoktam nézni idegen nyelven magyar felirattal, de nem szeretem olvasni és inkább próbálom megérteni és ha nem értem vagy elvesztettem a fonalat akkor olvasom a magyar feliratot. Ha angolul tanulsz, akkor a zenehallgatás is egy jó dolog és lefordítod azokat a szavakat, amiket nem értesz.
2013. júl. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem is a film és sorozatok nézése eredeti nyelvű felirattal a legjobb. Ha szótáraznod kell, akkor lestoppolod. Ezzel a szövegértést és a hallást is gyakorlod.
2013. júl. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!