Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A mai világban, ha valaki...

A mai világban, ha valaki megtanul angolul, akkor lényegében további nyelveken már felesleges megtanulnia?

Figyelt kérdés

2022. dec. 12. 19:08
 1/6 anonim válasza:
76%

Igen, hiszen más is azt tanulja. Angolul tud egymással beszélni egy magyar, egy mexikói, meg egy vietnámi is.


Mindig röhögök azokon, akik pl. azt mondják, hogy ha tudományos területen tanulsz, akkor tanulj meg németül a források miatt. Igen, talán 100 éve még hasznos lett volna, de a mai világban a német kutatók is angolul publikálják a legújabb kutatásokat. Ami csak németül érhető el az valami meghaladott dolog pl. piócákkal gyógyítás meg ilyenek.


Vagy ugyanígy, tanulj meg ógörögül, ha jobban meg akarod ismerni a görög mitológiát. Minek? Rohadt nehéz és attól, hogy el tudod olvasni, amit Homérosz ért, még a megfelelő kulturális kontextus nélkül nem fogod tudni helyesen értelmezni. Helyette tanulj meg angolul és olvass el egy angol nyelvű tanulmányt a görög mitológiáról, ahol azt is elmagyarázzák, hogy egyes kulturális utalások mit jelentenek (pl. hogy Homérosz miért nevezi a tenger színét "borsötétnek"). Magadtól nem jössz rá, mert az ógörög kultúra már vagy 2000 éve halott.

2022. dec. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Angol mellett érdemes megtanulni minden külföldinek magyarul is, hiszen a magyar a legfontosabb nyelv a világon.
2022. dec. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Ha szigorúan csak a gyakorlati hasznosságot nézzük, akkor elég egy erős angoltudás. Ha azt is számításba vesszük, hogy kulturálisan mennyit tud adni egy nyelv ismerete, mennyire igénybe veszi az agyat az elsajátítása, mennyi kapcsolatra szert lehet tenni általa és mennyire jó elfoglaltság, (aki szereti) akkor érdemes más nyelveket is tanulni.
2022. dec. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"még a megfelelő kulturális kontextus nélkül nem fogod tudni helyesen értelmezni"

Ó, hát vannak ám okos lányok és fiúk is...

2022. dec. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4-5 nyelven tudok jól kommunikálni. Ebből csak az angolt használom napi szinten. Mivel külföldön élek, a magyart is alig (azért is járok ide, hogy használjam néha). Simán megélnék csak az angollal, még sosem kellett a többi nyelvet azért elővennem, hogy beszélni tudjak valakivel, bármilyen országban is jártam. Viszont én szeretek eredeti nyelven olvasni / nézni dolgokat, így ha más nyelven íródott, én az eredetin fogom élvezni. A fordítások is jók, persze, de ha megadatik a képesség, hogy lehetőségem legyen az adott nyelven megtapasztalni, ahogy azt tervezték, miért ne tenném? :) Nekem ez hobbi is, és igencsak nagy élvezetet nyújt.
2022. dec. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetőn elég, hogy boldogulj az életben, de szerintem nyelvet tanulni sosem felesleges. Ahogyan írták előttem is, a nyelvtanulás sok mindent fejleszt, plusz lehetőséget ad megismerkedni más anyanyelvű emberekkel, ha valakinek erre van igénye. Én tavasszal szereztem meg a középfokú nyelvvizsgát németből a felsőfokú angol mellé. Mondhatni csak muszájból csináltam, mert kellett a mesterképzésre, amire terveztem menni, de végül nem jelentkeztem. Erre mondhatnánk, hogy felesleges volt a német, de én nem éreztem annak. Bármikor jól jöhet egy nyelv ismerete, én örülök, ha a neten belefutok egy német szövegbe, akkor van valami fogalmam róla.


Valamint álláskeresés szempontjából sem felesleges. A legtöbb multinál az angol elvárás, és a több nyelv ismerete előnyt jelent.

2022. dec. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!