Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hany év megtanulni angolul...

Hany év megtanulni angolul felsőfokon ?

Figyelt kérdés
0rol indulva

2022. okt. 30. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Attól függ, mennyi idősen.
2022. okt. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg mindentől függ. Mennyire van érzéked hozzá, van-e nyelvtanulási tapasztalatod, mennyi időt szánsz rá egy nap, milyen tempóban haladsz, van-e kivel beszédet gyakorolnod... stb. stb.
2022. okt. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincsen általános válasz, ugyanis rengeteg dologtól függ.

Például, mennyire vagy elszánt, kitartó, motivált, mennyit tudsz a nyelvvel napi szinten és érdemben (!) foglalkozni, mennyire tanulsz gyorsan/intenzíven, alaposan, mennyire érdekel/ fontos számodra. Mennyire találsz jó anyagot hozzá, azt mennyire tudod jól feldolgozni, megtanulni. Mennyit gyakorolsz, mennyire fejlődsz gyorsan.

2022. okt. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 60 fölött kezdte, 5 év alatt értem el a C1-et
2022. okt. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
*kezdtem
2022. okt. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
1 angolóra és 100 év között. Szerintem ez a legjobb válasz. Engem már oviban pumpáltak az angollal, konkrétan a szókincsen jobb, volt, mint egy fél éve tanuló gimisnek, aztán 1. osztályban rendes órát kaptam. 5. osztályban B2 szintet épp csak megütöttem, 8. végére már felsőfokúm volt. Anyanyelvire már feleslegesnek érzek menni, annyi bőven elég. Németet meg nem tudok megtanulni már 6. éve, azt 10. osztályban kezdtem. Idén fogom abbahagyni, mert nem megy.
2022. okt. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%
Nyelviskolákban azt szokták mondani, heti kétszeri tanfolyamra járással, plusz erre otthoni felkészüléssel a felsőfok az 3 tanév. Ebből lehet kiindulni, átlag nyelvérzékkel rendelkező embernek.
2022. okt. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rajtad múlik. Beállítottságodtól, nyelvérzékedtől, tanártól, tananyagtól.. Nem lehet megmondani. 1 hónap? 1 év? 10 év? majd kiderül :) el kell kezdeni
2022. okt. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!