Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen taktikák vannak arra,...

Milyen taktikák vannak arra, hogy minél gyorsabban tudjak idegen szavakat tanulni?

Figyelt kérdés
Most kezdek el angol után németet tanulni és arra speciel emlékszem, hogy milyen lassan tanultam új angol szavakat régen. Már nem is nagyon maradt meg, hogy mi volt a legjobb stratégiám szó tanulásra, mert olyan régen volt és sok mindent kipróbáltam.

2022. dec. 19. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Nekem ami bevált, hogy nem szavakat, hanem kifejezéseket, mondatokat tanultam meg. összefüggésekben könnnyebb megjegyezni.
2022. dec. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Ne szavakat tanulj, hanem kifejezéseket, rövidebb mondatokat.

Amiket már a gyakorlatban is használni tudsz.

2022. dec. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, bocs, most látom, hogy az első is ugyanezt írta. :-D
2022. dec. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Nekem régen az működött elég jól, hogy a lakás különböző pontjaira, ahol sokat járok és legalább pár másodpercet állok vagy ülök, oda ragasztottam fel a szavakat kis papíron. (pl.: fürdőben tükörre stb.)


Így amikor arra jártam, mindig elolvastam őket és kb. 2-3 nap alatt megtanultam mindet, passzívan, aztán cseréltem őket újabb szavakra. Érdemes egyszerre egy témában összeírni őket. A legjobb, ha a nyelvvizsga tételek alapján csoportosítod őket.

2022. dec. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

vannak azért ennél haladóbb módszerek is!

kérdező menj az az 5 év 5 nyelv blogra, bálint ad külön a szótanulásra is ötletet, mint az anki meg a memrise.

amit a többiek mondtam, h. kontextusban kell tanulni, az axiómaszerű, tökre alap, ennél lépj tovább, és vesd be ezeket a progikat hozzá.

bálint 1 óra alatt 50 szót képes megtanulni ezzel, igen, szövegkörnyezetben.

2022. dec. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!