Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő mire elérem a...

Mennyi idő mire elérem a C1-es szintet németből?

Figyelt kérdés
Tavaj óta tanulok németet az iskolában heti 3 órában (10. osztályos vagyok). A suliban nagyon lassan haladunk (még az A1-es könyvet se fejeztük be). Szeretnék Ausztriába továbbtanulni tanárnak, viszont az egyetemekre meghatározott fajta felsőfokú nyelvvizsga kell. Szerintem a Goethe nyelvvizsgát fogom választani mert azt mindenhol elfogadják. Márciustól tudnék eljárni külön németre heti 2 alkalommal, nyáron meg heti 4-5 alkalommal is.

2022. dec. 21. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon függ attól is, hogy mennyit foglalkozol vele naponta, milyen szorgalmasan tanulsz...


Ha Bp-i vagy, akkor iratkozz be a Goethe Intézetbe, vagy az osztrák Intézetbe, célzott nyelvtanfolyamra.

2022. dec. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát a C1 12-re csak akkor lesz meg, ha elmész máshová is (1. válasz) valami intenzív kurzusra.


C1-t emelt óraszámban 5 év alatt értek el a gimimben a kezdő németesek.

2022. dec. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Én annó 16 évesen voltam így, hogy az iskolai német nyelvtanítás nem ért semmit, leadták az alapokat, és utána mindig filmet néztünk magyarul, magyar felirattal... Szóval A1-es szintről indultam én is, és jártam egy nagyon jó német tanárnőhöz iskolaidőszakban heti 2-szer, nyáron minden munkanapon. Körülbelül 6.5 hónap alatt hozott fel felsőfokra, de 8 hónapig jártam hozzá, és egyből sikerült a nyelvvizsgám, ÖSD-t csináltam.

2022. dec. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Most milyen szinten vagy németből?
2022. dec. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Írtam hogy az A1-es könyvet se fejeztük még be.
2022. dec. 23. 12:14
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Az hogy mi a szinted és milyen könyvből oktat a tanárod és hol tart a tananyagban az 2 külön fogalom.


De így hogy ezek szerint csak várod a csodát az oktatástól és a tanárodtól de önmagadtól semmi pluszt nem teszel bele túl nagy valószínűséget nem társítok a felsőfokú nyelvvizsgának rövid időn belül.

2022. dec. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jelenleg mindent beleteszek a német tanulásba. Amit a suliba veszünk mind megtanulom és külön gyakorlok itthon. Tavaj csak ötösöm volt németből és eddig idén is. Azért tettem fel a kérdést, hogy kb. mennyi idő kezdőtől felsőfokig eljutni, hogy mennyi pénz kell majd kb. magántanárra költenem és hogy sikerül-e érettségiig a nyelvvizsga.
2022. dec. 23. 18:30
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért csak márciustól tudok menni magántanárhoz mert most vezetni járok és nincs nagyon időm se pénzem a kettőre egyszerre.
2022. dec. 23. 18:31
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem senki nem fogja tudni megmondani, hogy sikerül-e az adott időpontig és hogy mennyibe fog kerülni. Ez mind attól függ, hogy Te milyen képességekkel rendelkezel, a (magán)tanárod hogyan oktat, és hogy a kettőtök stílusa mennyire felel meg egymásnak (pl. hiába vannak nagyon eredményes diákjai egy tanárnak, vagy oktat kiemelkedő módszerekkel, ha az nem a Te gondolkodásodhoz való).


Szerintem van rá esély, hogy elérd a célod, de ahhoz nagyon kitartónak kell lenned és egy hozzád passzoló tanárt kell válassz. Valamint folytasd, hogy az órákon kívül is gyakorolsz, de ne korlátozd a tanulásod tankönyvi feladatokra, hanem nézz pl. (rövid-)filmeket, olvass könyvet (vagy egyszerűsített szöveget, ha ez még nehéz lenne), hallgass német nyelvű rádiót, zenét (én pl. Mark Forstert hallgattam sokat), nézz bele a német nyelvű médiába (híradó, TV műsorok, YouTube csatornák, bloggerek, bármi, amit német anyanyelvűek készítenek). Jó kiindulás lehet ehhez pl. a Deutsche Welle, sok ilyesmi anyagot készítenek.


Remélem sikerrel jársz!


Egy volt kéttannyelvűs diák voltam

2022. dec. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!