Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvből "könnyebb"...

Melyik nyelvből "könnyebb" elérni a középfokú (B2) szintet? Olaszból vagy németből? Angolul már tudok. Részletek a kifejtésben.

Figyelt kérdés
Vallásfilozófiát (rk.) akarok majd tanulni. Ott kell majd latint is tanulni, ha jól tudom, de nyelvvizsgát élő nyelvből akarok szerezni.

2017. ápr. 2. 09:29
 1/4 anonim válasza:
100%
Szia. Anyanenyelvem a magyar, beszélek felsőfokon angolul, szerbül, spanyolul B2/C szinten, németül B1/B2. Olaszul nem tudok és nem beszélek, de megértem a beszélgetés témáját mert jól beszélek spanyolul. A német gyakorlatiasabb és a "való életben" több hasznod lesz belőle. Az olasz lehet viszont hogy könnyebb. Mint magyarnak nekünk a nyelvi nemek sokszor nehezek (mint nekem volt szerbből). A spanyolban a nemeket szinte lehetetlen elhibázni nagyon kevés a kivétel. Németben a főnévvel azonnal meg kell tanulnod fejből a die/der/das-t mert a szót anélkül "kidobhatod a szemétre" a szabály inkább itt-ott segít, nem támaszkodhatsz rá. Az olaszt őszintén nem tudom milyen, de talán könnyebb. A spanyolt tudom ajánlani, ma már számbelileg többen beszélnek spanyolul mint angolul (első helyen a mandarin kínai). Sok szerencsét. Pénzt spanyollal és olasszal lehet hogy kevésbe tudsz keresni mint némettel. Sok szerencsét.
2017. ápr. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az olasz nyelv sokkal könnyebb, mint a német. Mindkettőnek bonyolult a nyelvtana, de az olasz sokkal logikusabb és érthetőbb.
2017. ápr. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#1 az olasszal lehet pénzt keresni itthon és nem is keveset... el vagy tévedve

#2 így van!

2017. ápr. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Olasz.
2019. febr. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!