Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL-nél miért csak évente...

ECL-nél miért csak évente egyszer van lehetőség francia nyelvből vizsgát tenni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy angol után idén szerettem volna olaszt és franciát is, viszont az olasz kell előbb, a francia pedig csak kizárólag abban az egy időpontban van meghirdetve, amikor az olasz. Miért nem adnak az ilyenekre legalább évi két lehetőséget? Tavaly mintha még lett volna. Ha spanyolból lehet most is kétszer, akkor franciából miért nem? Azt megértem, hogy az angol és német minden alkalommal van, de a nem akkreditáltak miért csak évi egyszer? Így évekig el fog tartani, míg 3 nem akkreditált nyelvből megcsinálom, a többi vizsgaközpont meg számomra nem felel meg. Valaki nem próbált nekik írni ilyen ügyben, hogy mégis nem lehetne-e?

2022. dec. 29. 01:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kevesen jelentkeznek és drága megszervezni.
2022. dec. 29. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amúgy nemrég voltam ECL-en, és az írásbelit egy nagy teremben írta mindenki, attól függetlenül, hogy milyen szintre, milyen nyelvre ment, szóval láttam, hogy pl. a spanyolosokból is alig voltak, meg is lepődtem, azt hittem, hogy azért több spanyolos van. Angolosokból csak C1-esen voltunk kb. 40-en, de spanyolon alig voltak, és gondolom a francia az még kevésbé népszerű/gyakori a nyelvtanulók körében, és gondolom 4-5 személy miatt nem akarják megszervezni. Amúgy szívás, és tényleg sajnálom, de igazából érthető, hogy pár ember miatt nem szervezik meg. De akkor már igazán meghirdethették volna más időpontban a franciát, mert ez egy plusz kitolás, hogy csak évi 1x van, és akkor is egy másik, szintén ritka nyelvvizsgával egyidőben, de nyilván úgy nem lehet kiírni a vizsgaidőpontokat, hogy mindenkinek megfeleljen.


Igazából megpróbálhatsz írni nekik, de nem hiszem, hogy egy ember kérése miatt meghirdetnék még egy időpontra, mert ennyi erővel mindegyik ritkább nyelvet meghirdethetnék 1-2 ember miatt.

2022. dec. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Amikor tavaly voltam, akkor például a cseh, bolgár és héber is volt évi két alkalommal, nem hinném, hogy ezekre akkora lenne az igény. Az a baj, hogy kéthavonta vannak a vizsgák, de mindig csak angol és német, az újlatinok, amiket én tanultam és szeretnék belőle rendes nyelvvizsgát, az viszont csak évi egyszer és ugyanabban az időpontban. Ugyanezt úgy is lehetne, hogy akkor februárban olasz, áprilisban spanyol, júniusban francia stb. és aki ezekből menne, annak nem kell egy évet várnia. Még azt is megértem, hogy azért csak évi egy, mert az új egyetemi dolgok miatt várhatóan csökken a létszám és elég egy vizsgalapot megírniuk hozzá, de akkor legalább lenne elosztva.


Tudom, idén még van decemberben is olasz, csak nekem arról most tavasszal kell a papír, így nem tudom átrakni, viszont a franciát is idén szerettem volna, fél évvel később.


Elkeserítő.

2023. jan. 1. 03:35
 4/4 MJozsi44 ***** válasza:
A nyaok statisztikák szerint egyre kevesebb meg angolból is a nyelvvizsgázó. De nem lenne nehéz betenni angolosok kozé pár franciát. Főleg írásbelinél, mert úgyis Pécsre küldik kijavítani. De gondolom az angol hozza a sok pénzt, meg németből is csak az angol 20%-a van.
2023. febr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!