Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak angol szöveget...

Hogyan tanuljak angol szöveget hatékonyan?

Figyelt kérdés
angol
2022. dec. 29. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
Nekem angol anyanyelvű (kanadai) barátnőm van azzal pofázok sokat és rámragadt a nyelv
2022. dec. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

#1,

Kerdezo nem pofazni akar, es nem azt kerdezte, hogy “ragad” ra az angol, hanem egy leirt szoveget , higy tanuljon meg, amire emlekezni fog , es elo tudja adni fejbol.

2022. dec. 30. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hat annak pedig nincs értelme hogy bemagolja a halandzsat 😅 az a legjobb hogy ha megtanulod a szöveg jelentését, a szavak jelentését, úgy sokkal könnyebben megjegyzed és értelme is van
2022. dec. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha nem tudsz angolul, akkor ugyanúgy, ahogy magyarul is tanulsz memoriert, verset meg ehhez hasonló fszságokat.

utána meg tanulj meg angolul is, és akkor nem lesznek ilyen problémáid.

2022. dec. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen szöveg? Mármint, most gondolom gimnáziumról vagy általános iskoláról van szó, esetleg nyelvvizsgára való készülésről. Igazából bármiről is van szó, nyilván úgy a legkönnyebb megjegyezni valamit, ha érted is. Ha tudod mit jelent pontosan a szöveg, az összes szó jelentését tudod, akkor valószínűleg ha értelmezed, majd átolvasod párszor még a szöveget, akkor már egy része belemegy a fejedbe.


Pl. én is pont nemrég készültem felsőfokú angol nyelvvizsgára, és amit tettem, hogy az összes nyelvvizsgatémához hozzá olvastam az interneten, illetve különböző könyvekből. Bevallom, volt néhány téma, amiből alapból nem voltam valami járatos, szóval mivel magyarul nem igazán tudtam volna hozzáfűzni semmit sem, nyilván angolul sem lettem volna képes. Szóval arra törekedtem, hogy megértsem a témát, a dolgok logikáját. Aztán miután megértettem, hogy pontosan miről is van szó, nem volt probléma angolul sem beszélni róla. Viszont nyilván ha valamit nem értesz, akkor a saját anyanyelveden is nehéz róla beszélni, nemhogy egy idegen nyelven, de ha sikerül megértened, akkor jóval könnyebb dolgod van, mintha be kéne magolnod. Szóval nem tudom pontosan miről van szó, milyen szöveg, de a megértés a kulcs szerintem is.

2022. dec. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!