Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak több hétig,...

Hogyan tanuljak több hétig, napi 6-8 órát angol nyelvet hatékonyan, úgy hogy ne unjam el magam?

Figyelt kérdés
Muszáj fejlesztenem a nyelvimseretemet, de egyetem alatt nincs időm a sok számonkérés miatt, maximum ismételni, nyáron még azt vettem észre hogy ha egyetlen egy dolgot kell sokáig , hetekig tanulni akkor nem megy. Állandóan megállok, szüneteket tartok.
2017. júl. 13. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, mert begolyózol. MAXIMUM 4-5 órát gyűrd egy nap és akkor is min. másfél óránként tarts 10-15 perc szünetet. És legyenek pihenőnapok is, amikor nem foglalkozol vele. Hidd el, sokkal hatékonyabb, mint a napi szintű 8 órányi szenvedés, aminek semmi értelme, mert nem fog az agyad már semmit a végére.
2017. júl. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként olvass angol nyelven könyveket, nézz feliratos filmeket. Nagyon gyorsan lehet így tanulni, de mint mondtam, a klasszikus értelemben vett tanulás ilyen mennyiségben többet árt, mint használ.
2017. júl. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Rick Mave ***** válasza:
100%

Én amikor annó kikerültem Németországba, akkor az első kb. fél évben még ennél is intenzívebben tanultam, de ebből a klasszikus értelemben vett tanulás nagyjából 5-6 óra lehetett (ez alapvetően egy igen intenzív nyelvtanfolyam volt). Viszont ezen felül megragadtam minden lehetőséget - könyv- és újságolvasás, TV-nézés, beszélgetés -, hogy fejlődjek. Most ehhez jön még az internet is (akkoriban ez még éppen nem volt). Ez utóbbiakat már nem érzékeli az ember száraz tanulásként, mert a vágy arra, hogy megértsük amit olvasunk, látunk, hallunk az felülírja ezt.


Számtalanszor leírtám már itt a GYIK-on, hogy azonnal "előhívható", ide-oda fordítgatástól mentes, folyékony nyelvtudást nem lehet úgy szerezni, hogy megtanulom az adott nyelvtant és bemagolok hozzá egy nagy rakás szót. Ez csak úgy meg, hogy végtelenül sokat gyakorlom a nyelvet azon keresztül, hogy "beleteszem magam" az adott nyelvbe, egyre többet azon a nyelven fogadok be a világból.

2017. júl. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!