Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet érdemes tanulni...

Melyik nyelvet érdemes tanulni? Német vagy spanyol?

Figyelt kérdés

Angolul tanultam idáig . A német nagyon könnyen megy az angol után, számomra az angolnál is egyszerűbb és logikusabb , viszont a spanyol jobban tetszik hangzásban mint a német .

Félek attól , hogy mindenki németet tanul itthon így nagyon telített és sokkal nehezebb vele érvényesülni. (Gazdasági szakon tanulok)

Aki esetleg német- angol kombinációt tanult és megosztaná velem a tapasztalatait ( vagy spanyolt tanult az angol mellett ) szívesen meghallgatnám . Valóban annyira értékes a német nyelv? A spanyollal nem lehet annyira érvényesülni? Rosszabbak náluk a munkalehetőségek mint a németeknél?



2022. jún. 17. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Munka szempontjából egyértelműen előnyösebb a német, mint a spanyol. Csak gonbdolj bele, hány osztrák/német/svájci cégnek van magyarországi érdekeltsége, és velük szemben hány spanyol cégnek van.

Először tanulj meg németül, aztán utána ráérsz hobbiból is megtanulni spanyolul. Én is azt tettem.

2022. jún. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Se nem spanyolt, se nem németet nem tanulok, de azért van egy-két tapasztalatom a témában.

Az, hogy melyik nyelv hasznosabb igazából főként attól függ, hogy hol nézzük. Európában a német a gazdaság nyelve, miután ők a legjelentősebbek ilyen téren, ezért a németül beszélők nagyon keresettek. Pont ezért, nem gondolom, hogy létezhet olyan, hogy ez a nyelv "telített", miután a gazdaság minden ágában szükség van németül beszélőkre. A némettel ellentétben azonban a spanyol mondhatni világnyelv, hiszen nemcsak Spanyolországban, de Dél- és Közép-Amerikában is beszélik, valamint ez a világon a harmadik legtanultabb nyelv. Ha ezzekkel az országokkal foglalkozó cégnél akarsz elhelyezkedni, esetleg ezen országok valamelyikében, akkor nagyon is jól jön, de itt Magyarországon és Európában is van igény a spanyolul beszélőkre. Összeségében szerintem a német inkább Európán belül, a spanyol pedig világszinten hasznos, de mind a kettőt megéri tanulni, szóval szerintem azt válaszd, amelyiket szívesebben tanulnád.

2022. jún. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
A német sokkal-sokkal hasznosabb.
2022. jún. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
63%

A német itthon valóban hasznosabb, viszont ha nemcsak itthoni viszonylatban gondolkodsz, hanem esetleg mennél külföldre, akkor már nem minden országra igaz ez a felállás. Pont a múltkor beszélgettük az egyik USÁ-ban élő ismerősömmel,hogy náluk milyen durván keresik a spanyolul beszélő emberkéket. Hiába van rengeteg bevándorló, ők általában a mexikói és egyéb latin-amerikai spanyolt beszélik, nem az európait. Szóval kb lasszóval kell fogni azokat, akik az európai spanyolt beszélik.

Ha a nehézsége is szempont, akkor én egyértelműen a spanyolt választanám, bár ez nyilván egyénfüggő is. De nekem a spanyol sokkal dallamosabb, szebb.

2022. jún. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%
Én a spanyolt választanám.
2022. jún. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!