Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A duolingoval érdemes elkezden...

A duolingoval érdemes elkezdeni olaszul tanulni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy alapfokú olasz nyelvtudást megszerezni a duolingo segítségével. Érdemes elkezdeni a duolingoval vagy az nem ér semmit?

2023. jan. 1. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem ér semmit
2023. jan. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Ha tudsz angolul.

Mert magyarul beszélőknek csak német és angol érhető el.

A többi nyelv angolról működik.

2023. jan. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Én kipróbáltam, de nem igazán éreztem azt, hogy bármire jó lenne a Duolingo. Szerintem csak arra jó, ha unatkozol utazás közben, akkor értelmesebb elfoglaltság, mint a TikTok, de nyelvvizsgára nem fogsz általa felkészülni.
2023. jan. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is inkább a már meglévő, rég felelevenített tudást segített előhozni, abban viszont remek eszköz. Ha teljesen nulláról indulsz vagy nyelvvizsga a cél, akkor szerintem is a tankönyvi módszerek sokkal hatékonyabbak.
2023. jan. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem arra jó volt, hogy nagyon egyszerű dolgokat meg tudtam nyaralás alatt fogalmazni. Tudtam kérni útbaigazítást, kaját étteremben, ilyesmik. Amit ad, az épp egy fokkal ér többet a mutogatásnál.
2023. jan. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
0%
Képzeljétek, az én duolingommal akármilyen nyelvet tudok tanulni MAGYARUL! Csak azt nem tudom, hogy.
2023. jan. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Használható a Duolingo, de bele kell tenni jó sok utána olvasást és külön tanulást mellé. Én oroszul tanultam Duolingo-n és ellehet jutni egy szintre, ha hajlandó vagy kikeresni külön pl. a nyelvtani formulákat, igeidők, ragozás, stb.

Ha például megláttam, hogy egy igét az egyik mondatban más formában használ, mint ezelőtt, akkor külön rákerestem, hogy miért így használja, mikor kell így használni, blahblahblah, és kijegyzeteltem magamnak. Az ilyen kérdésekre egyébként sokszor találsz választ a Duolingo fórumán is, nekem az sokszor segített.

Szótárt tekintve nem a legjobb, sokszor elég irreleváns dolgokat tanít (pl.: "A lovamnak van kenyere és vize"), így azt szerintem érdemes máshol tanulni (pl.: Anki), főleg ha szeretnél minél gyorsabban megszólalni a választott nyelveden.

Az már más kérdés, hogy megéri e a fáradságot, nekem is sokkal gyorsabban megy a tanulás, mióta vettem egy orosz tankönyvet, azóta pedig én iscsak gyakorlásképpen használom az appot.

2023. jan. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

A Duolingo nagyon is jó! Senki nem mondta, hogy 0 szintről nyelvvizsgáig azzal kell eljutni. Minthogy könyvből sem ergyetlen egyet használsz, ha 0-ról nyelvvizsga szintig akarsz eljutni. Kell minimum 2 részes tankönyv, ezekhez munkafüzetek, meg kiegészítő anyagok, szóbelire felkészítő könyv, társalgás, stb. És akkor panaszkodnak, hgy önmagában a duolingoval nem lehet eljutni nyelvvizsgaszintre. Miért, önmagával mivel lehet?

Elinduláshoz nagyon is jó a Duo.

2023. febr. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a Duolingo nem arra van, hogy pár hónapig napi 5-10-15 percet rászánsz és majd C1 szinten leszel. Arra nagyon nem jó. Bár úgy vettem észre, hogy mostanában volt benne elég sok újítás. Egy évig nem használtam és nagyon sok megváltozott benne. Csináltam is új profilt és újrakezdtem. Ez egyrészt arra jó, hogy hasznosabban tötsd azt a kis szabadidődet és gyakorold a nyelvet, addig sem a Tiktokra nyomod a szemetet. Meg hogy ismerkedj a nyelvekkel. Én például sokat köszönhetek neki, olyan nyelvekbe szerettem bele és tanulom ma már rendesen, amivel előtte nem akartam különösen foglalkozni. Egy kezdeti löketnek mindenképp ajánlatos.
2023. febr. 9. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem nyelvvizsgára szeretnék felkészülni, hanem csak megismerkednék alap szinten az olasz nyelvvel. Minden esetre teszek vele majd egy próbát.
2023. febr. 9. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!