Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van ilyen nyelviskola?

Van ilyen nyelviskola?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehet, hülye kérdés, de teszek egy próbát.

Tudna valaki olyan nyelviskolát mondani, ahol a nyelvvizsga listening-je nem “a tipikus eltúlzott britt akcentussal” van?

Volt egy próbanyelvvizsgám még 9. osztályba, ott nem értettem semmit kb a listening-ből, pedig nagyon jól tudtam már akkor is angolul, de az ilyen túlzott akcentusos beszédeket nem sikerül megérteni :/ (mielőtt valaki leírná; próbáltam gyakorolni, de nem akarok megint emiatt elvérezni egy vizsgán)

Sorozatokat, filmeket is angolul nézek, szóval nem azzal van a gond, hogy sose hallottam volna angol beszédet…


Helyileg Budapest környéke lenne a legjobb, de nem fontos, írhattok országszerte is!


Köszönöm előre is, további szép napot!



2023. jan. 10. 17:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem hülye kérdés, de szerintem valahol te is érzed mi lesz a válasz: azért megy nehezen a brit angol megértése, mert valószínűleg amerikai sorozatokhoz és filmekhez vagy szokva. Gyakorolni kell, ennyi, máshogy nem lehet. Melyik nyelvvizsgát tervezed letenni amúgy? Hallgass még pár mintafeladatot.
2023. jan. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha aktuális még a kérdés: ne csak filmeket nézz, hanem konkrét vizsgafeladatsorokat hallgass! Eleve egész más élmény látni is, meg csak hallani, plusz azt is hallani fogod, hogy nem csak brit akcentus fordul elő nyelvvizsgákon sem.
2023. febr. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!